Ve Vsetíně se senioři očkovali přímo v „dépéeskách“

Očkovací tým Vsetínské nemocnice přijel za klienty domovů pro seniory. Foto: Město Vsetín
VSETÍN – Mezi nejzranitelnější skupiny obyvatel, které by se měly před onemocněním covid-19 zvlášť chránit, patří senioři. Na konci minulého týdne se proto dříve narození občané hromadně očkovali v domovech pro seniory ve Vsetíně.

Ve dnech 18. a 19. listopadu zorganizovalo vedení radnice ve spolupráci se Vsetínskou nemocnicí očkování seniorů proti onemocnění covid-19. „Vakcinace probíhala v celkem šesti domech a absolvovalo ji na padesát dříve narozených. Zájem byl o očkování nejen třetí dávkou, ale i první a druhou,“ upřesnila místostarostka Simona Hlaváčová, která vakcinaci seniorů koordinovala.

Aby se zájemci o vakcinační látku nemuseli složitě dopravovat do nemocnice nebo na jiné místo, přijel očkovací tým za nimi přímo do domů zvláštního určení.

Pro každý dům jsme zřídili očkovací místnost s čekárnou. Stejně tak jsme zajistili personál, který seniorům pomohl s přesunem z bytů a vyplněním dokumentace, a současně dohlížel na případné nežádoucí reakce po očkování. Děkuji zdravotníkům i zaměstnancům úřadu za výbornou spolupráci a hladký průběh vakcinace seniorů v terénu,“ dodala místostarostka Hlaváčová.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x