Ve Vsetínské nemocnici vznikne nová dialýza

Vsetínská nemocnice se konečně dočká nové dialýzy. Foto: Jiří Balát
VSETÍN – Vsetínská nemocnice se po letech konečně dočká nového hemodialyzačního střediska. Bude umístěno v budově K, která projde rekonstrukcí v hodnotě 160 milionů korun. Provoz by zde měl být zahájen v roce 2023.

Radní Zlínského kraje v pondělí 20. září posvětili další investiční akci ve Vsetínské nemocnici, a to rekonstrukci budovy K, kam se přestěhuje z nevyhovujících prostor pracoviště hemodialýzy společně s dalšími provozy.

Jsem ráda, že se můžu zdejším zdravotníkům i pacientům podívat do očí a začít plnit slib, který jsem zde dala hned po svém nástupu. Prostory, ve kterých se hemodialýza nyní poskytuje, už opravdu nevyhovují. Řešení bylo na stole už několik let, minulé vedení kraje ale realizaci zastavilo. Práce se nyní rozjedou co nejrychleji po výběru dodavatele stavby,” uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Olga Sehnalová.

Stavební úpravy se dotknou části prvního nadzemního podlaží, kde budou upraveny prostory infekčního oddělení, nově zde bude zřízena seminární místnost pro zdravotnickou školu a rovněž prostor pro přemístění serverovny nemocnice. Současně zde vznikne přístavba, která bude zajišťovat únikovou cestu z budovy K.

Docházelo zde k častým poruchám, z nichž největší byla havárie vody a jen se štěstím se tehdy podařilo zachránit serverovnu. Tato investice je více než nutná a dovolit si ji můžeme jen díky prodloužení investičního záměru Nová krajská Baťova nemocnice. Finanční prostředky určené na výstavbu nemocnice v Malenovicích tak konečně můžeme smysluplně využít na potřebné investice ve zdravotnictví,” doplnil radní Fojtíček.

Nové pracoviště hemodialýzy nabídne celkem 18 dialyzačních lůžek, což je o 8 víc než v současnosti. Vznikne v poměrně klidové zóně nemocnice, jeho pacienti se nebudou potkávat s jinými a bude jim tak zajištěna potřebná anonymita a soukromí.

Schválení investičního záměru na novou dialýzu a další práce na rekonstrukci budovy K jsou nejen splacením dluhu a splněným slibem vůči pacientům a zaměstnancům dialyzačního střediska, ale i nezbytným krokem k demolici staré interny, k následné výstavbě pavilonu pro operační obory a k dokončení modernizace celého areálu nemocnice,“ vysvětlila ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková.

Podle Věry Prouskové se jedná o nutný krok k zajištění nejen významně lepších pracovních podmínek zaměstnanců na dalších pracovištích, ale i pro samotné pacienty oddělení chirurgie, ortopedie, porodnice a gynekologie a dětského oddělení.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x