Ve Zlínském kraji roste počet nakažených

Foto: Jiří Balát
ZLÍNSKÝ KRAJ – V České republice začíná opět růst počet nakažených s covidem-19, tento trend bohužel platí také pro Zlínský kraj. Aktuálně je v kraji nakaženo 139 osob, z toho je 10 pacientů hospitalizovaných v nemocnici. Ukončené očkování má v kraji necelých 53 % obyvatel.

Aktuální počet nemocných ve Zlínském kraji byl k 8. září 139, nejvíce nakažených přibylo za poslední týden v okrese Zlín. V nemocnicích je s covidem-19 hospitalizováno celkem 10 osob. Očkování má v kraji ukončené celkem 297 860 osob.

Počty nakažených začínají růst a jedinou cestou, jak odvrátit krizi a zhoršení epidemické situace, je očkování. Aktuálně máme naočkovaných necelých 53 procent obyvatel Zlínského kraje. To je málo k tomu, abychom mohli být klidní. Lidé by si konečně měli uvědomit, že jde o jejich zdraví a očkování je může ochránit před vážným průběhem onemocnění. Z nemocnic po celé republice přichází informace, že hospitalizovaní s těžkým průběhem covidu jsou z drtivé většiny neočkovaní,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

K očkování mohou zájemci využít 11 míst ve Zlínském kraji. V devíti z nich je možné se nechat očkovat proti covid-19 bez provedení předchozí registrace. S očkováním pomáhají také mobilní týmy zdravotníků, které vyjíždějí do obcí, z nichž to lidé mají do očkovacích míst daleko.

Očkování a dodržování hygienických opatření je způsob, jak předejít komplikacím a zatížení nemocnic. Vždyť i historie dokazuje, že očkování pomohlo vymýtit řadu nemocí, například dětskou obrnu, záškrt. I proti covidu-19 můžeme bojovat vakcinací. Stačí toho využít a nechat se očkovat,“ dodal hejtman Radim Holiš.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x