Ve Zlínském kraji test na koronavirus podstoupilo už 30 lidí

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Krajská hygienická stanice Zlínského kraje k 2. březnu provedla už 30 odběrů u pacientů s podezřením na koronavirus. Zatím se nákaza neprokázala, informovali o tom na svých webových stránkách krajští hygienici.

K 2. 3. 2020 provedla Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně celkem 30 odběrů u indikovaných případů, tj. u osob s klinickými příznaky onemocnění a pozitivní cestovatelskou anamnézou. V posledních dnech se jedná zejména o osoby, které se vrátily z pobytu z Itálie – region Lombardie, Benátska, Emilia-Romagna a Piegmontu. „K dnešnímu dni bylo vyloučeno testem metodou PCR onemocnění u 25 odebraných osob. Na další výsledky čekáme,“ informovali krajští hygienici.

V platnosti jsou stále doporučení Ministerstva zdravotnictví České republiky: Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Ministerstvo zdravotnictví prosí všechny občany, kteří se nyní vrací z oblastí Emilia-Romagna, Lombardie, Piedmont a Veneto a z oblastí výše, aby po příjezdu zůstali doma a TELEFONICKY kontaktovali svého lékaře nebo hygienickou stanici ve svém kraji a poradili se. Lékař – epidemiolog příslušné hygienické stanice pak rozhodne o dalším postupu. Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně pro své občany zřídila telefonní linku 724 221 953 a 577 006 759, které jsou k dispozici každý den od 7.00 do 18.00 hodin.

Stále jsou v platnosti doporučení cestovatelům, kteří pobývali v těchto regionech, aby omezili v maximální možné míře kontakt s veřejností, sledovali svůj zdravotní stav po dobu 14 dnů od návratu z rizikových oblastí. V případě náhlého začátku alespoň jednoho z následujících příznaků: kašel, teplota, dušnost, by měli zůstat doma a telefonicky kontaktovat svého lékaře, který bude organizovat další poskytování zdravotní péče ve spolupráci krajskou hygienickou stanicí. Na základě rozhodnutí Bezpečnostní rady státu doporučuje MZV ČR občanům ČR necestovat do regionů Lombardie a Benátska.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x