Velká očkovací centra ukončí provoz s prázdninami

Očkování se brzy přesune zpátky do nemocnic. Foto: web Zlínského kraje
ZLÍNSKÝ KRAJ – O budoucnosti velkých očkovacích center v kraji jednali zástupci Zlínského kraje společně s vedením nemocnic. Provoz očkovacích míst s větší kapacitou by měl být ukončen nejpozději na konci srpna. Očkování se pak přesune zpátky do nemocnic.

Vzhledem ke snižujícímu se počtu aplikovaných prvních dávek, jsme se rozhodli postupně ukončit provoz velkých center,“ potvrdil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš. 

Očkovací místa se budou uzavírat postupně podle zájmu o očkování. Poslední den vakcinace už ohlásila na 15. srpna Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně (KNTB), která provozuje očkovací centrum v PSG aréně ve Zlíně. Následovat by měla Kroměříž, tedy přesun očkovacího místa z Výstaviště Kroměříž do tamní nemocnice. Předpokládaný termín je stanoven na 25. srpna.

Ve Vsetíně, kde spustili v závěru minulého týdne očkování bez registrace, udrží provoz očkovacího místa ve víceúčelové hale Na Lapači nejdéle do 31. srpna. Také tady se pak očkování přesune do nemocnice,“ upřesnil hejtman s tím, že naočkovat se bez předchozího objednání sem denně dochází průměrně šest desítek lidí.

Vedení kraje také zjišťuje a dojednává podmínky otevření očkovacích míst bez registrace ve Zlatém jablku v centru Zlína a v OC Centro Zlín v Malenovicích.

Ve Zlatém jablku v centru krajského města bychom mohli spustit testování na covid už ve středu 4. srpna, očkovat bez registrace budeme schopni za týden, tedy v pondělí 9. srpna,“ uvedl Radim Holiš. Do konce týdne vedení kraje rozhodne o zřízení mobilních očkovacích týmů.

Ve Zlínském kraji překročila proočkovanost populace hranici 50 procent. Nejvíce lidí s ukončeným očkováním dvěma dávkami je ve věkové skupině 65 – 69 let (50639 osob), dále mezi seniory ve věku 70 – 79 let (43738 osob) a v kategorii 40 – 49 let (35992 osob).

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x