Velvyslanec Chilské republiky ocenil holešovskou firmu

ZLÍN – Velvyslanec Chilské republiky v Česku J.E. p. Patricia Utreras je v těchto dnech na třídenní návštěvě Zlínského kraje. V pondělí jej přivítal hejtman Radim Holiš v budově Baťova mrakodrapu a v úterý předal prestižní Cenu Magalhãesova průlivu z Chile zástupcům holešovské firmy.

Velvyslanec prozradil, že Zlínský kraj navštívil už podruhé. Poprvé před měsícem, když doprovázel filmaře na Letní filmovou školu v Uherském Hradišti, podruhé v pondělí při oficiálním setkání s představiteli Zlínského kraje.

V pondělí v poledne se chilská delegace setkala při společném obědě s náměstkem hejtmana Radkem Doleželem, předsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radkem Vondráčkem, vedoucím oddělení Hodnocení ekologických rizik krajského úřadu Pavlem Kuličkou, ředitelkou Kontaktního centra pro východní trhy při Krajské hospodářské komoře Zlínského kraje Bohdanou Lavrovičovou a jednatelem společnosti SATTURN HOLEŠOV Jaromírem Tomšů. Program dále pokračoval v sídle Zlínského kraje, kde chilskou delegaci přijal hejtman Radim Holiš.

Hejtman představil velvyslanci Zlínský kraj a společně hovořili o úspěšných regionálních firmách. Právě to byl jeden z hlavních důvodů, proč velvyslanec kraj navštívil. Zástupcům společnosti SATTURN HOLEŠOV, která působí v oboru elektronických komunikací a informačních technologií, velvyslanec následně v úterý předal Cenu Magalhãesova průlivu z Chile, kterou Nadace Fundación Imagen de Chile uděluje inovátorům z celého světa.

Českým vítězem se stal právě jednatel společnosti SATTURN HOLEŠOV Jaromír Tomšů za inovační projekt ENCELADUS. Jedná se o systémovou telemetrii pro soustavy domovních čistíren odpadních vod. „Jde o významný projekt a jsem hrdý, že za ním stojí lidé z našeho kraje. Tento technologický projekt už získal řadu dalších ocenění v celostátních soutěžích – například Inovace roku 2019 nebo Vizionář 2019,“ vyzdvihnul hejtman Radim Holiš.

Na rozhovor s chilským velvyslancem se můžete podívat na začátku článku.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x