Vozidlo s ujíždějícími cizinci havarovalo v řece

Foto: Policie ČR
UHERSKOHRADIŠŤSKO - Včera odpoledne krátce před půl pátou zastavili uherskohradišťští dopravní policisté na hlavním silničním tahu I/50 u Uherského Hradiště osobní automobil značky Audi jedoucí ve směru od Slovenska.

Uvnitř vozu se nacházel řidič cizí státní příslušnosti a pět na sobě se tísnících asiatů. Hlídka v rámci kontroly s názvem „Migrace“ chtěla u pasažérů prověřit jejich totožnost. Řidič se však z nenadání rozjel a začal ujíždět zpět k hranicím.

Policisté se okamžitě vydali za rychle uhánějícím vozidlem a zároveň si přivolali posily. U obce Podolí se řidič snažil policejní hlídku setřást tím, že prudce odbočil doprava, ale tento manévr nezvládl a havaroval do několika metrů hluboké řeky Olšavy. Osádka vozidla se rozutekla, ale hlídkám se postupně podařilo vypátrat a zadržet pět promočených a prochladlých pasažérů.

Pouze řidič unikl. Ihned se proto rozjela pátrací akce, které se zúčastnilo bezmála padesát policistů včetně psovoda a vrtulníku s termovizí. „Cizince jsme intenzívně hledali do brzkých ranních hodin. V pátrání i nadále pokračujeme, nápomocni jsou nám i zahraniční kolegové. Prozatím se nám ho však dopadnout nepodařilo“ uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pětice cizích státních příslušníků je pravděpodobně vietnamského původu. Jejich totožnost právě ověřuje cizinecká policie.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x