Vsetín opět pomůže podnikatelům zasaženým nouzovým stavem

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
VSETÍN - Vsetínští zastupitelé vyhlásili třetí kolo Programu na podporu podnikání ke zmírnění následků škod vzniklých v souvislosti s krizovými opatřeními za nouzového stavu v roce 2020. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Jana Raszková.

„Smyslem programu je pomoci těm, kteří byli nuceni uzavřít provozovny v souvislosti s krizovými opatřeními během podzimního nouzového stavu,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička s tím, že do třetího kola tohoto programu byl na základě rozhodnutí zastupitelstva vyčleněn k rozdělení jeden milion korun. „Program je určen je pro fyzické a právnické osoby, jejichž provoz byl uzavřen nařízením Vlády ČR, mají provozovnu na území Vsetína, jejich obrat za předchozí účetní období nepřesáhl čtyři miliony korun, mají uzavřenou nájemní smlouvu před datem 15. října 2020 minimálně na dobu jednoho roku a mají vyrovnané závazky vůči městu. Maximální výše dotace pro jednoho podnikatele může činit 20 000 korun a je určena na krytí nájmu v měsíci listopadu 2020,“ doplnil starosta.

Žádosti prostřednictvím jednotného formuláře, který je k dispozici na webových stránkách města, lze podávat přes datovou schránku (ID 75sb29d), e-mailem na adresu e-podatelna@mestovsetin.cz nebo osobně na podatelně radnice, a to od 1. do 26. února 2021. Dotazy je možné zasílat e-mailem na adresu ondrej.slama@mestovsetin.cz, příp. je podávat telefonicky na čísle 571 491 537.

V letošním roce se úspěšně uskutečnila již dvě kola tohoto programu, do nichž byly v městském rozpočtu alokovány dva miliony korun. Na jaře obdrželo v prvním kole 49 žadatelů celkem 409 271 korun, v létě pak ve druhém kole 14 žadatelů 113 102 korun.

Kromě vyhlášení zmíněného programu představitelé města pomáhali podnikatelům v době nejpřísnějších restriktivních opatření i dalšími způsoby. Restauracím a hotelům například zrušili pro letošní rok poplatek za předzahrádky a poplatek z pobytu. Živnostníkům, kteří mají pronajaty nebytové prostory od města a byli postiženi nařízením vlády o uzavření provozoven, pak odpustili jedno měsíční nájemné.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x