Vsetín otočil duel v Sokolově, dostal se před Baník na třetí místo tabulky

Vsetínští hokejisté v Chance lize zvítězili potřetí za sebou. Foto: VHK Robe Vsetín
VSETÍN – Vsetínští hokejisté zvítězili v Chance lize potřetí za sebou. Valaši ve středu uspěli na ledě Sokolova, kde v závěrečné části čtyřmi brankami Vlacha, Pituleho, Roba a Šimona Jenáčka otočili výsledek a po triumfu 4:1 se posunuli právě před Baník na třetí místo tabulky.

„Bylo to velice těžké utkání. Nejen dlouhá cesta v nohách, ale i výborně bruslící soupeř. Sokolov má velice rychlé útočníky, které jsme se snažili eliminovat. Dařilo se nám to v první třetině, kdy byly šance na obou stranách, nicméně jsme měli špatnou druhou dvacetiminutovku. Jen díky Kubovi Málkovi v bráně nám Baník neodskočil větším brankovým rozdílem. Byli jsme stále ve hře. Podle našich představ se nám podařila sehrát až třetí třetina, ve které jsme soupeři odskočili na jednobrankové vedení. To se nám podařilo ubránit, přestože jsme se v závěru dostávali pod tlak. Následně jsme dali gól do prázdné brány, tím se hra zklidnila, a přidali jsme ještě další gól v přesilové hře,“ zhodnotil středeční duel vsetínský kouč Jan Srdínko.

Hosté se museli na západě Čech obejít hned bez sedmi hráčů. Vsetínu chyběli Gába, Buchta, Hryciow, Říha, Klímek, Vítek a Zeman.

I tak ale Valaši těžkou šichtu zvládli. Obrat v úvodu závěrečné části zařídili Vlach a Pitule. Pro druhého jmenovaného forvarda šlo o první zásah po návratu na Valašsko. Následně do prázdné sokolovské brány přidal třetí gól Rob a na konečných 4:1 pečetil v posledních vteřinách Šimon Jenáček.

Hokejisté Vsetína se v Chance lize znovu představí v sobotu, kdy od sedmnácti hodin na Lapači vyzvou šestý Prostějov.

Chance liga, 27. kolo –

HC BANÍK SOKOLOV – VHK ROBE VSETÍN 1:4 (0:0, 1:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 27. Jiskra (Jurčík, Klejna) – 43. R. Vlach (Smetana, Pšurný), 51. Pitule (Rob, J. Jenáček), 59. Rob (Berger, Jonák), 60. Š. Jenáček (Pšurný, Smetana). Rozhodčí: Zubzanda, Valenta – Belko, Kokrment. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Střely na branku: 36:22. Diváci: 359.

Sokolov: Neužil – J. Novák, Klejna, Weinhold, Strejček, A. Rulík, Vodička, Mrowiec – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šmerha, Kverka, Kružík – Šik, T. Rohan, T. Jandus – Pořízek, Hašek, M. Sloboda.

Vsetín: Málek – Jerofejevs, Štach, Š. Jenáček, Smetana, J. Jenáček, Ondračka – Jonák, Pšurný, Rob – Hořanský, Pitule, Půček – Berger, Vlach, Gago – Březina, Kucharczyk, Apolenář.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x