Vsetín posiluje, v den startu letní přípravy přišel útočník Prokeš

Hokejisty Vsetína posílil útočník Radek Prokeš. Foto: VHK Robe Vsetín
VSETÍN - V den startu letní přípravy hlásí vsetínští hokejisté zvučnou posilu. Útočné řady rozšíří devětadvacetiletý útočník Radek Prokeš. Produktivní forvard přichází na Valašsko po zahraničních zkušenostech, které nabíral v Rakousku či Slovensku.

Ve Vsetíně podepsal Prokeš dvouletou smlouvu. Trenéři si od nového příchodu dosti slibují, Prokeš by se měl zařadit do prvních dvou útočných formací.

„O Radka Prokeše jsme měli zájem dlouhodobě. Stáli jsme o něj už v minulé sezoně a nebyli jsme daleko od domluvy ještě před play-off. Jsme opravdu rádi, že se nám ho podařilo přivést do klubu. V posledních sezonách jde o hráče, který byl ve svých týmech lídrem a přesně na tuto pozici jej přivádíme i do vsetínského klubu. Měl by se stát jedním z vůdčích hráčů a posílit jádro týmu,“ vyjádřil se na adresu nové vsetínské akvizice trenér Luboš Rob.

Rodák z Českého Krumlova hokejově vyrostl v nedalekých Českých Budějovicích. V dresu mateřského Motoru se po mládežnických letech probojoval i do tehdejšího prvoligového týmu. Zkušenosti sbíral v úvodu seniorské kariéry také v Benátkách nad Jizerou.

V sezoně 2018/2019 hájil barvy prostějovských Jestřábů, kde se zařadil mezi lídry mužstva a výrazný byl i ve čtvrtfinálové sérii play-off právě proti Vsetínu. Následující rok pomohl Prokeš Českým Budějovicím k návratu do nejvyšší soutěže a v dresu mateřského klubu si zahrál na nejvyšší úrovni i 25 utkání, to byly zatím poslední zápasy v rodných jižních Čechách, sezonu pak dohrál v Havířově. 

Před sezonou 2021/2022 zamířil Prokeš do zahraničí, respektive do Znojma, které tehdy nastupovalo v ICEHL, na jihu Moravy prožil zatím svůj nejlepší ročník, když připsal zisk 51 kanadských bodů v základní části a dalších 7 přidal i v šesti duelech play-off. Po roce ve Znojmě přišla výzva od klubu Vienna Capitals a poté odchod do slovenské nejvyšší soutěže, kde nastupoval v dresu Nových Zámků.

Nyní přichází návrat do českých soutěží, Prokeš se již zabydluje v kabině Vsetína.

Těším se moc na vsetínské angažmá, mám z toho zároveň velký respekt, protože loni se tady povedlo dosáhnout velkého úspěchu. Bude to pro nás bič, věřím ale že jsme schopni to zopakovat a doufám, že tomu svoji měrou pomohu. Svou roli při rozhodování hrál i fakt, že znám Víťu Jonáka, se kterým jsem hrával v Budějovicích, a Luboš Rob patří mezi mé nejbližší kamarády. Prioritně jsem se ale rozhodl pro Vsetín, protože je to silný klub a chci zažít úspěch,“ podělil se o své dojmy po podpisu dvouleté smlouvy Radek Prokeš.

--> --> --> --> -->