Vsetín představil první posily. Z Jihlavy získal ruského brankáře Žukova

Hokejový Vsetín představil v neděli prvního května pět nových posil. Foto: VHK Robe Vsetín
VSETÍN – Hokejisté Vsetína mají náhradu za gólmana Jakuba Málka, který má z Lapače namířeno do zámoří. Vedení Robe angažovalo ruského gólmana Maxima Žukova, který v letošní sezoně chytal v Chance lize Jihlavu.

V příští sezoně bude rodák z Kaliningradu nosit zelenožlutý dres. „Jsme velmi rádi, že jsme získali takto kvalitního brankáře. Bylo to náročné, dlouho jsme jednali a rokovali, ale podařilo se. Myslíme si, že Max má svoji kvalitu, kterou už druhým rokem potvrzoval v Chance lize,“ uvedl na klubovém webu hlavní trenér Vsetína Roman Stantien.

Kromě Žukova na Lapač přichází také bojovník Peter Lichanec, kreativní centr Roman Přikryl a dvojice pětadvacetiletých útočníků s potenciálem růstu Štěpán Bláha a Jan Štefka.

Přikryl je patří mezi plzeňské odchovance, zahrál si na mistrovství světa osmnáctiletých či na Hlinkově memoriálu. Kromě Škodovky působil také v Kladně nebo Českých Budějovicích a uplynulou sezonu strávil převážně v Litoměřicích, kde si připsal nejvíce asistencí ze všech hráčů Chance ligy. „Roman je kreativní centr. Má vynikající finální přihrávku, je výborný bruslař, výborný do týmu,“ uvedl na jeho adresu Stantien.

Slovák Lichanec má za sebou řadu zajímavých štací. Zahrál si v mládežnických výběrech Zlína a Olomouce, většinu dosavadní kariéry strávil v zemi pod Tatrami. Oblékal dresy Piešťan, Senice, Popradu, Liptovského Mikuláše, Banské Bystrice či Slovanu Bratislava. Zahrál si rovněž za kazašskou Karagandu nebo maďarský Ferencvároš. Poslední tři sezony strávil v Jihlavě, které pomohl až do finále Chance ligy proti Kladnu. Závěr uplynulého ročníku dohrál v extraligové Olomouci, kde získal zkušenosti ze zápasů play-off v české nejvyšší soutěži. „Peter je bojovník se železným srdcem, týmový hráč. Zároveň je výborný v defenzivě, v osobních soubojích. Ideální hráč použitelný jak na centru, tak na křídle,“ sdělil Stantien.

Bláha patří mezi kladenské odchovance. V sezoně 2018/2019 pomohl Rytířům k postupu do nejvyšší soutěže. V uplynulé sezoně hájil barvy Ústí nad Labem, kterému se nepodařilo udržet Chance ligu. „Je to dobře stavěný kluk, který má zároveň dobré bruslení. Štěpána vidíme na rozmezí třetí a čtvrté lajny, ale věříme, že je schopen se posunout i výš. Má potenciál, který bychom chtěli zužitkovat,“ prohlásil Stantien.

Poslední novou tváří je Štefka. Odchovanec Olomouce působil až do juniorky na Hané, poté se vydal do zámoří. Zkušenosti nabíral v amerických soutěžích. Poslední dvě sezony strávil v Chance lize, hrál za Přerov a naposledy Prostějov, se kterým se Valaši utkali v semifinále. „U Honzy to vidíme podobně jako u Štěpána Bláhy. Předpokládáme u něj progres. Je to kluk, který má předpoklady, prosazoval se i proti nám v uplynulém play-off,“ věří Stantien.

Letní příprava hokejistů VHK ROBE Vsetín na novou sezonu odstartuje v pondělí 9. května.

--> --> --> --> -->