Vsetín se ještě letos dočká nového pumptracku

Ilustrační foto. Zdroj: wikimedia.org
VSETÍN – Dlouhodobě nevyužívané antukové kurty u průmyslovky nahradí okruh pro cyklisty s klopenými zatáčkami a pravidelnými vlnami. Město zde ještě letos postaví nový pumptrack. 

Stavbu pumptracku plánovalo město již v předcházejícím období, ale zahájení prací tehdy bránily nevyřešené majetkoprávní vztahy k pozemku, na němž jej chtělo postavit. Ty totiž patří Zlínskému kraji. „Nakonec jsme se s krajem dohodli a můžeme celou akci uskutečnit,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

V rámci realizace projektu dojde k opravě zpevněných ploch za střídačkami hokejbalového hřiště a odstraněno bude stávající oplocení plochy, na níž pumptrack vyroste. Nejpodstatnější částí stavby bude vybudování samotného oválu s terénními vlnami a klopenými zatáčkami s asfaltovým povrchem. Délka oválu dosáhne necelých 150 metrů, šířka dráhy 1,5 metru. Výška vln a klopených zatáček je plánována od 0,6 do 0,8 metru.

Zhotovitelem pumptracku bude na základě veřejné zakázky místní společnost Zemní práce Martin Urban, která nabídla cenu 1,63 milionu,“ přiblížil finanční náročnost projektu Jiří Růžička. Dle smlouvy má zhotovitel na celou akci tři měsíce. „Zahájení prací předpokládáme na začátku srpna, vše hotovo by tedy mělo být počátkem listopadu,“ doplnil Růžička.

Pumptracková dráha je určena hlavně pro cyklisty, ale i pro koloběžkáře či in-line bruslaře, a lze ji projíždět bez šlapání či odrážení. Princip jízdy spočívá v tom, že k udržení a dokonce zvyšování rychlosti je využíváno přenosu těžiště v předozadním směru, takzvané pumpování.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x