Vsetín v generálce inkasoval pět branek. Stantien: Zápas byl hrůzostrašný

Vsetínští hokejisté podlehli na Lapači Žilině 3:5. Foto: VHK ROBE Vsetín
VSETÍN – Velké rozčarování zavládlo po posledním přípravném zápase na Lapači. Hokejisté Vsetína v generálce před středečním startem Chance ligy podlehli Žilině 3:5 a před prvním mistrovským duelem proti Šumperku mají o čem přemýšlet.

Tak, jak jsme do zápasu vstoupili, tak jsme ho i v závěru dohráli. Utkání bylo z naší strany hrůzostrašné. Kromě brankáře nám nefungovalo vůbec nic,“ láteřil kouč ROBE Roman Stantien.

Na druhé straně je možná dobře, že se nám to stalo teď. I když jsme si po úterním zápase s Osvětimí mysleli, že už to horší být nemůže, tak to bylo ještě horší, což jsme klukům mezi třetinami na rovinu také řekli. Určitě si z toho něco vezmou. Takto to dál fungovat nemůže. To je neakceptovatelné,“ říká Stantien.

Valaši se musí hlavně zaměřit na začátky utkání. „Vstupy do zápasů máme hrozné,“ souhlasí slovenský kouč. „Nestalo se nám to poprvé, ale již poněkolikáté. Určitě budeme muset něco změnit. Apelovali jsme na hráče, jak by to mělo vypadat, ale pořád to nezabírá,“ štve Stantiena.

Valaši chtěli odčinit úterní domácí porážku s polskou Osvětimí, nezačali však dobře, poprvé inkasovali ve třinácté minutě. Po srovnání Roba se hosté ve druhém dějství znovu dostali do vedení, podruhé vyrovnal Říha.

Svěřenci hlavního trenéra Romana Stantiena v závěrečném dějství šli po úspěšném zakončení Lichance do vedení, to však nevydrželo ani dvě minuty. Žilina navíc v závěrečných pěti minutách dvakrát udeřila, díky čemuž si z Lapače odvezla výhru.

Hokejisté Vsetína do nového ročníku Chance ligy vstoupí ve středu domácím střetnutím proti Šumperku, začíná se v 17.30.

VHK ROBE VSETÍN – HC VLCI ŽILINA 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 17. Rob (Vítek, Říha), 40. Říha (Němec, Berger), 46. Lichanec (Neměc, Bláha) – 13. Mráz (Koyš), 23. Halama, 48. Mráz (Macek, Koyš), 55. Jakubík (Lopušan), 60. Halama (Pacalaj, Jakubík). Diváci: 1058.

Vsetín: Žukov – Říha, Němec, Smetana, Ondračka, Hryciow, Jenáček, Kajínek – Berger, Klímek, Přikryl, Bláha, Pětník, Berzinš, Hořanský, Lichanec, Vítek, Rob.

Žilina: Romančík – Hajas, Nahálka, Pišoja, Sloboda, Pacalaj, Růžička, Hudec – Benko, Koyš, Mráz, Macek, Hovorka, Dudáš, Rehák, Jakubík, Lopušan, Skalde, Halama, Tibenský.

--> --> --> --> -->