Vsetín zmodernizoval dopravní hřiště za 1,6 milionu

Foto: MěÚ Vsetín
VSETÍN – Dětské dopravní hřiště v areálu ZŠ na Trávníkách ve Vsetíně se dočkalo modernizace. Stála zhruba 1,6 milionu korun, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Hřiště dlouhodobě využívají v rámci dopravní výchovy žáci všech základních škol ze Vsetína a také z okolních obcí. „V posledních letech však byl jeho stav nevyhovující. Trávnická škola proto v půli července zahájila jeho rozsáhlou opravu,“ uvedla Raszková.

Práce spočívaly mimo jiné v obnově poškozeného asfaltového povrchu a výměně dlažby chodníků. „Dále bylo obnoveno vodorovné a svislé dopravní značení tak, aby odpovídalo současné legislativě. Výměny se dočkala i světelná signalizace včetně kabeláže a sloupů,“ přiblížil ředitel ZŠ Trávníky Libor Slováček.

Podle něj na hřišti přibyly i dopravní prvky pro nevidomé. „Jde především o signální a varovné pásy na chodníku a vodicí pásy na přechodu pro chodce. Nově jsme instalovali simulovaný zabezpečený železniční přejezd bez závor. A v neposlední řadě jsme areál dovybavili lavičkami a odpadkovými koši, neboť tam chodí odpočívat i děti ze školního klubu a družiny,“ řekl Slovácek.

Práce vyšly na 1,6 milionu korun. „Polovinu uhradila dotace BESIPu, druhou půli poskytlo ze svého rozpočtu město, které je zřizovatelem školy,“ uvedl starosta Jiří Růžička.

Podle města je hřiště potřebné. „Výchova dětí na dopravním hřišti slouží ke zvyšování jejich bezpečí v reálném provozu na komunikacích. Investici do této opravy proto považuji za velmi důležitou a potřebnou,“ doplnil místostarosta pro oblast školství Tomáš Pifka.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x