Vsetínská nemocnice musela otevřít druhou covidovou stanici

Ve Zlínském kraji bylo k 13. únoru vyočkováno 855 180 dávek vakcíny proti onemocnění covid-19. Foto: archiv Vsetínská nemocnice
VSETÍN – Počet hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid-19 ve Vsetínské nemocnici skokově narůstá. Vynucená změna v organizaci lůžkové péče už v říjnu omezila plánované operace kýl, křečových žil či endoprotetické výkony, nyní nemocnice prakticky zastavila veškerou plánovanou operativu.

Počet nakažených covidem-19, kteří vyžadují hospitalizaci, převyšoval počet lůžek pro tyto případy určené. Vedení Vsetínské nemocnice proto v pátek 12. listopadu otevřelo další covidovou stanici. S tím souvisí i nutné zastavení plánované operativy.

„Z důvodu aktivace již druhé covidové stanice jsme byli nuceni odložit další operační výkony. Jedná se o výkony, jejichž odklad je medicínský bezpečný. Omezení se netýká onkologické operativybudeme se snažit provádět i některé totální endoprotézy, které nesnesou odklad,“ říká náměstek pro léčebnou péči Martin Metelka.

Počet nemocných s covid-19 v posledních dnech celorepublikově narůstá a také vývoj počtu hospitalizovaných pacientů je nepříznivý. V současné chvíli má Vsetínská nemocnice celkem 42 covidových pacientů, z toho osm je ve vážném stavu na intenzivní péči. Nemocnice předpokládá, že počet pacientů, kteří budou vyžadovat hospitalizaci, v následujících dnech ještě poroste.

Současně během posledních týdnů vzrostl také zájem o očkování. „Od listopadu jsme byli nuceni zavést možnost očkování pouze po předchozí registraci a rezervaci termínu prostřednictvím centrálního rezervačního systému, případně po předchozí telefonické domluvě,“ dodal náměstek.

Otevírací doba očkovací ambulance byla prodloužena, funguje vždy v úterý do 17 hodin.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x