Vsetínská nemocnice ztrojnásobila denní počty očkovaných

VSN – očkování mobilní tým (Foto: Nemocnice Zlínského kraje)
VSETÍN - Vsetínská nemocnice ztrojnásobila denní počty očkovaných, do terénu vyjíždí i její mobilní tým. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

Vsetínská nemocnice už překročila tisícovku naočkovaných vakcínou proti covidu, její zdravotníci aplikovali první dávku už 1113 osobám. Dalších 135 lidí už dostalo i druhou dávku a mají tedy za sebou kompletní očkování. V první fázi byli očkováni zdravotníci v nemocnici, ale i ze soukromých zdravotnických zařízení či ambulancí a také zaměstnanci domovů pro seniory. V polovině minulého týdne zahájila nemocnice v očkovacím centru ve svém areálu očkování seniorů ve věku 80 let a starších a s vakcínou zdravotníci v těchto dnech vyrážejí také ke klientům do domovů pro seniory na Vsetínsku.

„Postupujeme podle vládní strategie a komunikujeme pravidelně také s krajským koordinátorem pro očkování. V tuto chvíli tedy vakcínu podáváme první prioritní skupině, do které jsou zahrnuty osoby, pro něž koronavirus představuje největší nebezpečí, a samozřejmě také zdravotníci, kteří musí zajistit péči o pacienty nejen s covidem, ale i s dalšími akutními zdravotními obtížemi,“ řekla Věra Prousková, ředitelka Vsetínské nemocnice.

Zatímco na začátku ledna, kdy se očkování v nemocnicích Zlínského kraje rozbíhalo, naočkovali ve Vsetínské nemocnici asi 50 osob za den, nyní je počet očkovaných denně více než trojnásobný. „Tento týden souběžně očkuje náš mobilní tým v domovech pro seniory, rozbíhají se aplikace druhé dávky u zdravotníků a očkujeme také nejstarší seniory objednané přes centrální rezervační systém. Počet očkovaných se tak pohybuje okolo sto sedmdesáti osob za den,“ popsal Martin Metelka, náměstek léčebné péče a koordinátor očkování ve Vsetínské nemocnici.

Ze zdravotníků nemocnice ve Vsetíně se do současnosti nechalo naočkovat 284 lidí, tedy přibližně polovina. „Stále se ještě někteří dohlašují, navíc řada našich lékařů a sester covid prodělala a je tedy možné, že vzhledem k protilátkám plánují očkování na pozdější dobu a dávají teď přednost rizikovým skupinám seniorů,“ doplnila Věra Prousková. Mobilní tým Vsetínské nemocnice už naočkoval bezmála tři stovky klientů a zaměstnanců sociálních služeb. Vedle domovů pro seniory ve Vsetíně dosud zdravotníci navštívili například zařízení v Karolince, Novém Hrozenkově, Pržně či Jasence.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x