Vsetínská radnice letos opraví 12 bytů

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
VSETÍN – Vsetínská radnice postupně rekonstruuje byty v domech zvláštního určení č. p. 1579 a 1580 Pod Žamboškou. V letošním roce počítá s opravou dvanácti jednotek, tedy stejného počtu jako vloni, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Jana Raszková.

Zmíněné domy mají už více než 40 let a byty v nich až do roku 2018 neprošly zásadními úpravami. Tedy s výjimkou jediného z celkového počtu 64, který se dočkal rekonstrukce v roce 2014.

Předloni se radní rozhodli situaci změnit a všechny byty postupně renovovat. „Systém je daný. Uvolněné byty projdou opravou a po dokončení se do nich nastěhují obyvatelé z těch v původním stavu, kam se stavební činnost přesunuje následně,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička.

V roce 2018 přišly na řadu první čtyři bytové jednotky, z toho dvě o velikosti 1 + kk a stejný počet 2 + kk. V roce loňském to bylo dokonce 12 jednotek – deset 1 + kk a dvě 2 + kk.

„Letos čekají stavební úpravy osm bytů 1 + kk v domě číslo popisné 1580. První polovinu realizujeme v období únor až květen, druhou pak plánujeme od začátku července do konce října,“ přiblížil Růžička s tím, že náklady by měly dosáhnout hodnoty téměř 3,5 milionu korun bez DPH a město je bude hradit ze svého rozpočtu. „V sousedním domě číslo popisné 1579 chceme letos opravit tři byty 1 + kk a jeden 2 + kk. U bytů v tomto domě jsme ve fázi přípravy, konkrétní termín realizace a také výše nákladů tak budou známy až v průběhu letošního roku. Zdrojem financování bude opět rozpočet města,“ dodal starosta.

Zmíněné opravy v domech zvláštního určení Pod Žamboškou spočívající ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následuje vyzdění nových příček, nanesení omítek a obkladů, montáž nových rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC.

„Obyvatelé rekonstruovaných bytů získají mnohem lepší komfort bydlení, přičemž dochází jen k mírnému zvýšení nájmu,“ uzavřel starosta.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x