Vstup na zamrzlé hladiny vodních nádrží není bezpečným varuje Povodí Moravy

Ilustrační foto (Foto: Povodí Moravy)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Vlivem nízkých teplot dochází k zamrzání hladin vodních nádrží, řek a k zamrzání dochází i na jezových zdržích. Vstup na ledovou plochu ale představuje vždy riziko, řekl serveru Zlin.cz mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují v řádu jednotek centimetrů, proto Povodí Moravy nedoporučuje vůbec na led vstupovat. „Některé vodní nádrže nejsou zamrzlé vůbec. Podle předpovědí počasí se má dokonce v následujících dnech oteplit,“ konstatoval Chmelař.

Ledová celina může být navíc vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ledem v některých místech zeslabena a hrozí tak prolomení ledu i při mírném zatížení. „Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem provozování zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí,“ doplnil mluvčí Povodí Moravy.

Dodal, že vodní nádrže Fryšták, Karolinka, Koryčany či Slušovice jsou vodárenské nádrže s vymezenými ochrannými pásmy, kde platí zákaz vstupu obecně.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x