Vydejte se na zdravotní procházku celým květnem. Rožnov pod Radhoštěm zve na Dny zdraví

Vydejte se na zdravotní procházku celým květnem. Rožnov pod Radhoštěm zve na Dny zdraví. Foto: roznov.cz
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - V Rožnově pod Radhoštěm odstartovaly Dny zdraví. Město je připravilo společně se Střediskem volného času. Zapojit se může kdokoliv bez ohledu na věk. Přes 20 různých aktivit je připraveno pro všechny věkové kategorie, vyberou si malé i větší děti, rodiče, senioři ale i celé rodiny. Akce jsou zaměřeny především na rozhýbání těla po dlouhé zimě, ale zároveň bude kladen apel na osvětu v rámci zdraví.

Po několika měsíčních omezeních přichází jarní období s vyššími teplotami, které vybízí k trávení času mimo domov venkovními aktivitami. V tomto duchu smýšlelo i Zdravé město Rožnov pod Radhoštěm a SVČ a společně připravili přes 20 aktivit, které se budou konat v průběhu celého května.

Celá akce je pojmenována Dny zdraví aneb Květnová zdravotní procházka a nabízí aktivity pro všechny věkové kategorie. Jsou připraveny události pro malé děti jako například Dopoledne s jógou, venkovní cvičení pro starší nebo Přespolní běh. Pro dospělé jsou připraveny sportovní aktivity jako Do formy!, zkouška trasy T-mobile běhu nebo výměna sazenic a semen. Rodiče dětí se mohou přihlásit na mnoho zajímavých webinářů, které budou zaměřeny na význam pohybových aktivit u dětí nebo sportovní přípravu dětí, ale také jsou připraveny osvětové aktivity první pomoci, cílené na První pomoc poskytovanou dětem nebo Jak se zachovat u autonehody. 

Akce však nejsou plánované jen pro sportovní nadšence, ostatní se mohou zúčastnit například procházky městem s poznáním léčivých bylin nebo se celá rodina může vydat na výzvu „Na vrch, dolů a kolem Rožnova“ kde jsou připraveny i trasy, které jsou sjízdné pro kočárky či uzpůsobené pro starší věkovou kategorii. „Chtěli jsme aktivity připravit různorodě, tak aby si opravdu každý mohl vybrat co jej zajímá a baví. Ale zároveň je květen měsícem zdraví a jedním z cílů, je znovu po zimě pořádně rozhýbat tělo i mysl. Na facebookovém profilu Zdravého města Rožnov budeme každý den sdílet příspěvky z oblasti zdraví a tipy, jak se zachovat v konkrétních situacích, které mohou potkat každého z nás. Jedná se například o bezvědomí, autonehodu nebo zástavu dýchání. Zkrátka rady, jak v dané situaci co nejlépe reagovat a třeba někomu i zachránit život,“ popsala koordinátorka Zdravého města a Místní agendy 21 Iveta Dorotíková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x