Vyšetření sluchu u novorozenců provádí Kroměřížská nemocnice hned v porodnici

Foto: Nemocnice Zlínského kraje
KROMĚŘÍŽ - Ještě, než odejdou domů z porodnice v Kroměřížské nemocnici, dozví se rodiče, zda jejich novorozené dítě dobře slyší. Provedení důležitého vyšetření umožňuje moderní přístroj MADSEN AccuScreen, který má novorozenecké oddělení k dispozici, server Zlin.cz o tom informoval PR specialista nemocnic Zlínského kraje Zdeněk Dvořák.

„Zatímco odhalení například zrakové vady u novorozence obvykle netrvá dlouho, rozpoznání sluchové vady je obtížnější. Přičemž pozdní odhalení sluchové poruchy se negativně podepisuje na rozvoji řeči a následně narušuje učení psaní, čtení a celkový sociální rozvoj. Včasná diagnostika sluchové vady má proto zásadní význam pro přirozený vývoj dítěte,“ upozornil Róbert Jeník, primář dětského a novorozeneckého oddělení Kroměřížské nemocnice.

Přístroj MADSEN AccuScreen patří ke špičce mezi diagnostickými přístroji určenými ke kontrole sluchu. Je přenosný a disponuje barevným dotykovým displejem s přehledným a intuitivním ovládacím menu, které usnadňuje a hlavně urychluje screeningové vyšetření. Jeho cena převyšuje částku 200 tisíc korun. Na jeho pořízení Kroměřížské nemocnici významně přispěla společnost ČD informační systémy.

--> --> --> --> -->