Výtržník kradl v nákupním domě. Při útěku napadl prodavače

Ilustrační foto
HOLEŠOV – Až tři roky za mřížemi hrozí recidivistovi z Holešova, který se snažil ukrást potraviny v jednom z místních supermarketů. Při útěku z obchodu fyzicky napadl prodavače, který mu chtěl v krádeži zabránit.

Začátkem měsíce února místní jednatřicetiletý recidivista vešel v odpoledních hodinách do jednoho ze supermarketů s úmyslem ukrást nějaké potraviny. Ty si naskládal do igelitové tašky a následně směřoval k východu prodejny. Na nezaplacený nákup upozornil až elektronický turniket.

Odvážný prodavač zastoupil ostrahu a vydal se za dotyčným mužem. Tohoto dostihl před prodejnou a snažil se jej přemluvit, aby nákup vrátil,“ uvedl k případu policejní mluvčí Radomír Šiška.

Zloděj prodavače slovně odbyl a nejméně dvakrát do něj strčil. Následně pracovníka prodejny uhodil otevřenou dlaní do hlavy a začal utíkat. V úprku odhodil odcizené zboží i s taškou.

Policistům z Holešova není výtržník neznámý. V minulých letech byl několikrát za obdobné jednání trestán,“ pokračoval Šiška a dodal, že muž je nyní podezřelý za trestné činy krádež a výtržnictví, čímž mu hrozí až tři roky za mřížemi.

--> --> --> --> -->