Z kamionu očesal zloděj zpětná zrcátka a způsobil škodu za 15 tisíc korun

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
UHERSKÝ BROD - Škodu za 15 tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který si v Uherském Brodě vyhlédl zaparkovaný kamion a odcizil z něj přídavná zpětná zrcátka. Serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

V neděli ráno zavolal na linku 158 padesátiletý řidič, který oznámil, že mu někdo z kamionu ukradl přídavná zpětná zrcátka. Muž se uplynulý pátek odpoledne vrátil ze služební cesty a nákladní automobil značky DAF zaparkoval na odstavné ploše v Uherském Brodě. Poté vozidlo řádně uzamkl a zabezpečil. Ještě v sobotu navečer byl kamion v pořádku. Když ale řidič v neděli ráno přišel nákladní soupravu opětovně zkontrolovat, zjistil, že někdo z kabiny tahače odtrhl  kabely na pravém i levém pomocném zpětném zrcátku a tato zrcátka následně ukradl.

„Zloděj odcizením zrcátek způsobil škodu ve výši 10 tisíc korun a poškozením vozidla pak pět tisíc korun. Tímto jednáním se tak dopustil trestných činů krádež a poškození cizí věci, za což mu po dopadení hrozí až dvouleté vězení. Případ nyní řeší policisté z Obvodního oddělení v Uherském Brodě,“ doplnila Simona Kyšnerová.