Z kradeného kola se zloděj radoval jen pár hodin

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ZLÍN - Doslova jen pár hodin po krádeži kola zadrželi policisté pachatele. Proháněl se na něm ulicemi Zlína, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policisté zadrželi ve Zlíně muže, který odcizil v ten den ráno ze sklepa jízdní kolo. Jedná se o recidivistu, který má v rejstříku trestů několik záznamů. Zlínští kriminalisté muži sdělili podezření z krádeže a předali ho na základě rozhodnutí soudu do věznice, kde si bude odpykávat trest za jinou trestnou činnost.

Oznámení o krádeži jízdního kola ze sklepních prostor bytového domu ve Zlíně přijali policisté z operačního střediska na lince 158 v úterý v osm hodin ráno. Informaci o krádeži i s popisem jízdního kola ihned předali hlídkám v terénu. Kolem půl desáté dopoledne hlídka krajských dopravních policistů muže i s kolem vypátrala v ulicích Zlína. „Muž se před nimi nejprve schovával v křoví, následně utekl a kolo nechal na místě. Policisté ho dostihli a zadrželi,“ podotkla Javorková. O den později kriminalisté šestatřicetiletému muži ze Zlína sdělili podezření z pokračujícího přečinu krádež. Policisté zjistili, že muž má navíc na svědomí i dvě krádeže zboží v prodejnách drogerie. Vloni v prosinci odcizil v drogerii holicí strojek, žiletky, deodorant a parfém za téměř dva tisíce korun a letos v lednu vzal z prodejny drogerie elektrické zubní kartáčky, čímž způsobil škodu přesahující tři tisíce korun.

Recidivista má v rejstříku trestů už 17 záznamů, kdy byl trestaný především za majetkovou trestnou činnost, za kterou je v současné době v podmínce, proto ho nyní soudce poslal rovnou do výkonu trestu. Z vězení se naposledy vrátil vloni v srpnu. Za krádeže mu teď hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Pánské horské jízdní kolo v hodnotě bezmála 30 tisíc korun, které je zcela v pořádku, kriminalisté předali zpět majiteli.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x