Z prince králem. Jako v pohádce, návštěva Charlese III. v Hostětíně znovu ožívá

Foto: Ekologický institut Veronica
HOSTĚTÍN - Je to opravdu příběh bezmála pohádkový. Psal se 22. březen 2010, kalendářně začínalo jaro a stalo se, co opravdu mohl čekat málokdo. Tehdejší britský princ Charles, muž známý svými vizemi a podporou ekologických aktivit, si při návštěvě naší země vybral i Hostětín. Malá obec, která se dlouhodobě prosazuje svými snahami o trvale udržitelný rozvoj, byla na nohou.

Následník trůnu si tehdy za velkého zájmu lidí prohlédl například kořenovou čističku odpadních vod, výtopnu na biomasu, nahlédl do sušárny, prošel s doprovodem moštárnu ovoce i pasivní dům Centra Veronica, zdravil se s lidmi, byl velmi vítaným hostem.

Tehdy jej doprovázeli starosta Robert Janota i hejtman Stanislav Mišák.

„Obrovský zážitek, tohle z paměti nevymažete,“ vybavuje si po třinácti letech Stanislav Mišák.

Vstřícnost a lidský přístup tehdy ocenili i místní lidé. Princ Charles si mimo jiné neformálně na zdraví přiťukl i výbornou slivovicí.

Po úmrtí královny Alžběty II., která stála v čele Velké Británie neskutečných sedmdesát let, se princ Charles stává anglickým králem Charlesem III.

A lidé v Hostětíně, malé obci na úpatí Bílých Karpat, kde trvale žije něco přes 200 obyvatel, si mohou říci: měli jsme u nás anglického krále…

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x