Za hajlování na ulici a před policisty hrozí muži tříleté vězení

Foto: Policie ČR
UHERSKÉ HRADIŠTĚ- Až tříleté vězení hrozí devětadvacetiletému muži ze Slovácka, který v Uherském Hradišti nejprve napadal obsluhu baru a pak na veřejnosti hajloval, a to i před policisty. Server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Muž je podezřelý z trestných činů výtržnictví a projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Výtržnosti a projevů sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka se dopustil koncem července před jednou z restaurací v Uherském Hradišti a navíc před přivolanou policejní hlídkou.

„Nejprve v silně podnapilém stavu slovně napadal obsluhu baru a poté venku před restaurací, tedy na místě veřejnosti přístupném, pronesl dvakrát pozdrav ,Sieg Heil´ doprovázený zdviženou pravicí. Tohoto se dopustil před policejní hlídkou a ženou, která stála poblíž,“ konstatovala Kyšnerová.  

V předešlých dnech mu vrchní inspektor z Obvodního oddělení v Uherském Hradišti sdělil podezření z trestných činů výtržnictví a projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Výtržnosti se navíc dopustil opětovně, a to i přesto, že byl za tuto trestnou činnost v minulosti již odsouzen. Nyní mu hrozí až tříleté vězení.

--> --> --> --> -->