Záchranná služba pořídí novou sanitku pro novorozence v kritickém stavu

Ilustrační foto (ZZS ZK)
ZLÍNSKÝ KRAJ - Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje chce letos pořídit novou sanitku pro převoz novorozenců. Nový speciální sanitní vůz za více než 4,5 milionu korun bude zajišťovat převoz nejmenších pacientů pro celý Zlínský kraj i mimo něj.

Nová speciální sanitka pro novorozence by měla nahradit vozidlo pořízené před deseti lety, které je už za hranicí své plánované životnosti.

V Radě kraje záměr krajské záchranné služby plně podporujeme. Většinu z pořizovací ceny okolo 4,5 milionu korun by měla pokrýt dotace Ministerstva zdravotnictví,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Speciální sanitka bude zajišťovat přepravu novorozenců v kritickém stavu. Krajská záchranná služba ji potřebuje také pro převozy v krizových situacích, kdy by mohlo dojít k ohrožení funkčnosti novorozenecké jednotky intenzivní péče nemocnic Zlínského kraje.

Vůz pro převoz novorozenců musí splňovat řadu kritérií. Bude to první vozidlo ZZS ZK postavené speciálně pro neonatologický tým. Největším rozdílem bude vnitřní uspořádání, vůz bude mít průchozí kabinu do ambulantního prostoru a jiné rozmístění zdravotnických přístrojů.

--> --> --> --> -->