Žáci ZŠ Slovan Kroměříž mohou odevzdat starý mobil, podpoří tak zlínskou zoo

Žáci ZŠ Slovan mohou odevzdat starý mobil, podpoří tak zlínskou zoologickou zahradu. Foto: web města Kroměříž
KROMĚŘÍŽ - Žáci kroměřížské Základní školy Slovan mohou až do 17. prosince odevzdávat staré mobilní telefony. Za každý odevzdaný vyřazený přístroj společnost ASEKOL věnuje 30 korun na úhradu péče o vybrané zvíře v ZOO Lešná.

„Učíme děti chovat se ekologicky a zároveň svým zodpovědným přístupem dělat dobré skutky. Věřím, že se vysloužilých telefonů podaří vysbírat co nejvíce,“ uvedl místostarosta Vít Peštuka.

Vybrané telefony budou ekologicky zlikvidovány. „I drobná elektronika, jako jsou právě i mobilní telefony, obsahuje nejen využitelné suroviny, ale i nebezpečné látky. Nepatří do popelnice a na skládku, ale zaslouží si odbornou recyklaci a nový život v novém výrobku,“ poznamenala ekoložka radnice Klára Halířová. Akci pořádá ZŠ Slovan Kroměříž ve spolupráci se společností ASEKOL, městem Kroměříž a Zlínským krajem.

Kroměřížská radnice v posledních letech rozšiřuje možnosti pro třídění odpadů. Město například v těchto dnech rozdává obyvatelům barevné tašky na třídění odpadků. Jedná se o sadu tří kusů tašek na tříděný odpad – modrá na papír, zelená na sklo a žlutá na plast. Vydávají se na informacích ve foyer radnice.

Radnice také nechala na území města rozmístit nádoby na použité jedlé oleje a potravinářské tuky a také kontejnery na drobnější odpad ze železa a hliníku. Instaluje i polopodzemní a podzemní kontejnery, které mají větší objem, než mají kontejnery stávající. Město díky nim ušetří peníze za vyvážení odpadu a v některých místech získá i nová parkovací místa.

Kroměříž letos uspěla i ve srovnání s ostatními samosprávami. Skončila totiž na třetím místě mezi městy Zlínského kraje, která mají více než 15 tisíc obyvatel, v soutěži O keramickou popelnici, jež zohledňuje aktivity na podporu tříděného odpadu v regionu. Loni přitom Kroměříž skončila mimo stupně vítězů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x