Zájem o jarní prázdniny v Resortu Valachy i v tomto počasí roste, lákají termální bazény

Kurz pečení frgálů. Foto: Resort Valachy Velké Karlovice
VELKÉ KARLOVICE - I přes teplejší únorové počasí zájem lidí o zimní pobyty v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích neklesá. Naopak: obsazenost hotelů je v únoru meziročně vyšší průměrně o deset procent. Na příští týden, kdy jsou „pražské“ jarní prázdniny, zbývají v hotelech poslední volné pokoje.

„Ve Wellness hotelu Horal, který vyhledávají rodiny s dětmi, máme už jen pár volných míst maximálně na dvě až tři noci, o trochu více možností ještě je ve Spa hotelu Lanterna. Rezervace stále průběžně chodí, storna pobytů kvůli počasí nemáme. Naší velkou výhodou totiž je, že máme v obou hotelech wellness centra s termálními bazény, saunami a exotickými masážemi, takže hosté u nás najdou zábavu za každého počasí, navíc pro ně organizujeme doprovodný program jako jsou kurzy pečení frgálů, lekce indoor golfu, ranní jóga, dětské animace či hudební večery. Stále se u nás dá také kvalitně lyžovat na technickém sněhu, rodinná sjezdovka Horal u hotelu Horal je v provozu denně a máme na ní půl metru sněhu, lyžařská škola jede naplno a zájem o lekce je lyžování i snowboardingu obrovský,“ uvedl generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Návštěvnost Spa hotelu Lanterna v nadcházejících dnech příznivě ovlivnila také poptávka po valentýnských pobytech. Na Valentýna, ve středu 14. února, navíc atmosféru v restauraci podtrhne hudební večer s pianem a speciální valentýnská nabídka k večeři. V nejbližších dnech se uskuteční také podvečer u cimbálu s ukázkou výroby valašských korbáčků nebo, kurzy pečení valašských frgálů.

Hotely se podle Tomáše Blably plní i na týden jarních prázdnin Zlínského kraje, kam Resort Valachy regionálně patří. Ty startují 18. února. „Březen se zatím obsazuje pozvolněji. Pokračuje trend, že lidé rezervují pobyty s čím dál menším předstihem než dříve. Od 3. do 22. března budeme mít v provozu už jen hotel Horal. Lanternu zavíráme na několik týdnů kvůli rekonstrukci recepce a vybraných pokojů. Stále pokračujeme na jejím zvelebování,“ doplnil Tomáš Blabla.

Velké Karlovice jsou mimo jiné oblíbenou běžkařskou lokalitou, tohoto sportu si ale nyní kvůli nedostatku přírodního sněhu návštěvníci neužijí. „Pro hosty jsme alespoň upravili menší uměle zasněžovaný okruh na odpalovací louce golfového hřiště pod hotelem Horal, ubytovaným hostům půjčujeme běžky zdarma. Chybí nám ale běžkaři z řad jednodenních návštěvníků, začínáme to pociťovat v našich hotelových restauracích. Potřebovali bychom, aby přišla pořádná sněhová nadílka a pravá zimní atmosféra,“ dodal Tomáš Blabla. 

Kalendář akcí Resortu Valachy na nejbližší období:

 • 10. a 24. 2. Cimbál Anežky Tkáčové a výroba korbáčků s Josefem Tydlačkou (Lanterna)
 • 11., 18. 2. Kurz pečení valašských frgálů (Galik)
 • 11., 18. 2. Hudební večer – piano Štěpána Holíka (Lanterna) 
 • 13. – 15. 2. Valentýnské menu (Horal)
 • 14. 2. Valentýnské saunové rituály + Hudební večer – piano Štěpána Holíka (Lanterna)
 • 16. 2., 1. 3. Hudební večer – piano Adély Hartingerové (Lanterna)
 • 17. 2. Hudební večer – saxofon Nikol Naňákové (Lanterna)
 • 18. 2. Závod o pohár strašidýlka Razuláka (sjezdovka Horal)
 • 23. 2. Hudební večer – piano Radany Belákové (Lanterna)
 • 24. 2. Kouzlení s Renatou (Lanterna)
 • 25. 2. Hudební večer – piano Štěpána Holíka (Lanterna)
 • 29. 2. Hudební večer – muzikant Bolek Vjaclovský (Lanterna)
 • 2. 3. Cimbál Anežky Tkáčové a výroba korbáčků s Josefem Tydlačkou (Lanterna)
 • 9. 3. Maškarní lyžovačka (sjezdovka Horal)
--> --> --> --> -->