Zatraktivnit centrum Valašského Meziříčí pomohou světově uznávaní architekti

Vizualizace nové podoby nábřeží a tržnice ve Valašském Meziříčí. Foto: Město Valašské Meziříčí
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Město Valašské Meziříčí chystá významnou investici, díky níž by mělo dojít k revitalizaci tržnice a nábřeží v centru města. Novou podobu prostor mezi břehy Rožnovské Bečvy bude mít ve svých rukou tým světově uznávaných architektů z Brna.

Revitalizace prostoru městské tržnice pod mostem silničního průtahu Valašským Meziříčím, přilehlého okolí a nábřeží Rožnovské Bečvy trápí vedení města dlouhodobě. „Proto jsme se rozhodli oslovit úspěšný brněnský ateliér, v jehož čele stojí Ondřej Chybík a Michal Krištof, aby připravili architektonickou studii využití tohoto prostoru. Na výsledné podobě intenzivně spolupracoval také projektový tým radnice a poradní tým renomovaných architektů s vazbou na Valašské Meziříčí. Naším cílem bylo, aby výsledek co nejvíce odpovídal potřebám našeho města,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Studie řeší prostor městských pozemků mezi oběma břehy Rožnovské Bečvy ohraničený ulicemi Nábřeží, Mostní, Zašovská, Na Tržnici a Vrbenská. „Urbanistický koncept vychází především z historické podoby města. Struktura objektů je navržena jako doplnění chybějících částí zástavby. Výška domů respektuje kontext a je akcentována vždy na nárožích. Cílem návrhu je kompaktní a současné město, které podporuje život v centru, včetně bydlení,“ shodují se autoři studie.

Vedle tržnice v lokalitě například navrhují umístit polyfunkční blok tvořený trojicí bytových domů s 20 byty, hotelem a kancelářským objektem, městský dům s kreativní nabídkou společenského a kulturního zázemí či parkovací dům s 53 místy. „Studie je rozdělena do tří etap, které lze realizovat samostatně. Aktuálně nejdůležitější je pro nás první etapa, která se zabývá nejen podobou samotné tržnice, ale také úpravou obou břehů Rožnovské Bečvy a vytvořením odpočinkové zóny u řeky,“ vysvětlila Yvona Wojaczková a pokračovala.

Město má nyní k dispozici plnohodnotné řešení tohoto prostoru a postupně tak může přistoupit k realizaci navržených změn.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x