Zdálo se, že je opilý. Místo alkoholu měl muž v krvi obrovské množství oxidu uhelnatého

Foto: ZZS ZK
VSETÍNSKO – Dvě záchranářské posádky byly ve středu dopoledne vyslány do Francovy Lhoty k záchraně šedesátiletého muže, který se otrávil oxidem uhelnatým. Po vyšetření ve Vsetínské nemocnici byl převezen do hyperbarické komory v Ostravě.

Podle prvotního hlášení, které zdravotnické operační středisko přijalo, měl být muž intoxikován alkoholem s tím, že ho nelze vzbudit. To se nepovedlo ani záchranářům po příjezdu na místo.

Při podrobnějším vyšetření se ale ukázalo, že muž se nadýchal zplodin hoření a v krvi měl 40 procent oxidu uhelnatého. Jen pro představu – už 25 procent oxidu uhelnatého je život ohrožující stav,“ sdělili záchranáři na webu ZZS ZK.

Vážný stav pacienta lékařka z místa konzultovala s primářem hyperbarické komory v Ostravě.

Záchranáři muži nasadili kyslíkovou terapii, podali infuzi a k dalšímu vyšetření a vyloučení případných jiných zdravotních obtíží jej transportovali na ARO Vsetínské nemocnice,“ pokračovali záchranáři.

Po podrobném vyšetření pacienta v nemocnici a vyloučení dalších zdravotních obtíží záchranáři muže dále transportovali do hyperbarické komory v Ostravě.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x