Zdrogovaní a opilí motorkáři ujížděli před policií. Jeden jel rychlostí až 190 km/h

UHERSKOBRODSKO – Krušné chvíle zažili uherskobrodští policisté v uplynulých dnech při pronásledování motorkářů, kteří odmítli zastavit a začali ujíždět. Následně se ukázalo, že řidiči motocyklů byli pod vlivem drog, jeden navíc se dvěma a půl promile.

V pátek okolo jednadvacáté hodiny se rozhodla uherskobrodská hlídka na ulici Šumická ke kontrole řidiče motocyklu značky Honda. Ten však na výzvu hlídky k zastavení nereagoval a pokračoval dál v cestě. Ve snaze hlídce ujet započal svoji zběsilou jízdu v centru Uherského Brodu na Buchlovské kopce.

Počínal si velmi nebezpečně. Rychlost mimo obec mnohdy dosahovala ke sto devadesáti kilometrů v hodině. Navíc několikrát přejížděl přes dvojitou plnou čáru do protisměru. Porazil i výstražný ukazatel a projel přes hrazení na staveniště,“ popsal nebezpečnou jízdu motorkáře policejní mluvčí Radomír Šiška.

Motorkáře se podařilo zastavit až v Buchlovských kopcích. Při kontrole policisté zjistili, že má muž platný zákaz řízení. Orientační zkouška navíc odhalila přítomnost pervitinu.

Devětatřicetiletému muži za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí tříletý kriminál,“ pokračoval Šiška.

V neděli po patnácté hodině pro změnu jiný řidič motocyklu značky Yamaha ujížděl policejní hlídce v Nivnici. Opětovná výzva k zastavení nebyla účinná. Motorkář pokračoval dále ulicemi obce až na nezpevněnou komunikaci, kde i vlivem alkoholu ztratil nad řízením kontrolu a upadl.

Omezení muže na osobní svobodě proběhlo za použití donucovacích prostředků. Dechová zkouška prokázala téměř dvě a půl promile alkoholu v dechu. Orientační zkouška na přítomnost drog prokázala pozitivní výsledek na pervitin a marihuanu,“ informoval Radomír Šiška.

Čtyřiadvacetiletému muži hrozí za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky jeden rok za mřížemi.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x