Žena z Uherskohradišťska podvedla vlastního otce. Hrozí jí až pět let za mřížemi

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Živoucím důkazem, že někdo udělá pro peníze cokoli, je pětadvacetiletá žena z Uherskohradišťska, která chtěla podvodem připravit o peníze vlastního otce. Teď jí hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Špatná finanční situace mladou ženu přivedla k nápadu, jak rychle a bez práce přijít k penězům. Rozhodla se prodat otcovy pozemky, ovšem bez jeho vědomí.

Nejprve zfalšovala plnou moc, ve které ji měl otec zmocnit k prodeji pozemků. Poté oslovila muže, který měl tyto pozemky již nějakou dobu pronajaté, zda by je nechtěl odkoupit. Muž samozřejmě souhlasil,“ uvedla Milena Šabatová z oddělení tisku a prevence krajské policie a dodala, že muž ihned po uzavření kupní smlouvy uhradil kupní cenu ve výši čtyři sta tisíc korun na ženou uvedený účet.

Manžel podvodnice byl překvapen, kde vzala žena tolik peněz. Ta nečekané získání financí odůvodnila tak, že jí je poslal na účet otec. Během měsíce manželé podvodem nabyté peníze velmi rychle utratili. „Manželé je použili např. pro splacení dluhů, na koupi vozidla, elektroniky, ale třeba i na zkrášlovací procedury. To ale netušili, že velmi brzy o vše přijdou,“ pokračovala Šabatová.

Nový majitel pozemků totiž podal návrh na vklad nemovitosti do katastru, kde se během řízení zjistilo, že je plná moc zfalšovaná. Komisař z oddělení hospodářské kriminality ženu v uplynulých dnech obvinil nejen z podvodu, ale i z padělání a pozměnění veřejné listiny.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x