Žena z Vlčnova se přiotrávila oxidem uhelnatým. Při příjezdu záchranky už nemohla ani chodit

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Záchranářské posádky z Uherského Brodu a Uherského Hradiště vyjížděly dnes krátce před pátou hodinou ráno do Vlčnova k ženě, která si stěžovala, že je jí špatně, bolí ji oči a na hrudi. Její stav se postupně zhoršoval.

Při příjezdu záchranářů a otevření dveří se posádce okamžitě aktivovalo čidlo CO, které mají posádky vždy u sebe,“ informovala mluvčí krajských záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

Zdravotnické týmy ihned vynesly ženu, která už v té chvíli nebyla schopna chůze, z pokoje a začaly větrat. Ven poslaly také přítele ženy, který na tísňovou linku zavolal. Zdravotnické operační středisko požádalo o součinnost také hasiče.

Záchranáři ženu zajistili v rámci přednemocniční neodkladné péče a transportovali na interní JIP Uherskohradišťské nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranářů.

Od začátku října jde již o čtvrtý výjezd záchranářů k otravě oxidem uhelnatým ve Zlínském kraji,“ pokračovala Netopilová Sluštíková s tím, že při těchto událostech záchranáři dohromady ošetřili šest lidí.

Zásadní nebezpečí oxidu uhelnatého spočívá v tom, že není vidět ani cítit. Snadno, velmi rychle a nepozorovaně tak dochází k jeho zvýšené koncentraci a následné otravě v domácnostech.

Příznaky otravy jsou velmi nespecifické. Projevit se může nevolností, zvracením, bolestí hlavy, závratí nebo celkovou slabostí. Výjimkou není ani porucha koordinace pohybů a v horších případech ztráta vědomí,“ vyjmenovala Gabriela Netopilová Sluštíková a dodala, že v rámci první pomoci je zásadní co nejčasnější evakuace postiženého ze zamořeného prostoru a zavolání na tísňovou linku 155.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x