Zlín na Slavii padl 0:1. A posílá pozdrav do Mladé Boleslavi

Střelec gólu Lukáš Masopust (Foto: SK Slavia Praha)
PRAHA - Docela slušnou partii sehráli fotbalisté Zlína na hřišti lídra Fortuna ligy pražské Slavie. Až do 74. minuty drželi bezgólový stav, nakonec ale domácím podlehli. Fantiš byl nedůrazný a po jeho nedůslednosti se prosadil za záda výborně chytajícího zlínského Dostála docela snadno hlavou Masopust.

Zlínští hráli tentokrát dobře takticky, čekalo se ale, že se domácí dostanou do příležitostí.

Dělo se od začátku, hned na úvod se Dostál blýskl při Provodově šanci, pak předvedl ještě několik pěkných zákroků.

Hosté byli blízko senzaci.

Ve druhé půli ještě za stavu 0:0 uklidil míč do sítě hlavou Simerský, šlo o jemňoučký ofsajd.

Podruhé chvíli před koncem mohl tentýž hráč srovnat, po jeho hlavičce prokázal extratřídu domácí brankář Kolář.

Rozhodčí ukázali na ofsajd, ten ale tentokrát nejspíš vůbec nebyl.

Slavia neztratila v boji o titul, Zlín v bitvě o záchranu.

To proto, že Mladá Boleslav dokázala po remíze 2:2 na hřišti Karviné usadit Slezany na 14. příčku po základní části a Zlíňané tak budou v pětikolové nadstavbě moci hned třikrát využít vlastního hřiště.

A už také povolených 2 a půl tisíce fandů, odečteme – li tedy vlastní realizační týmy, organizátory, novináře a další nezbytné, pak přesněji asi stovku pod tuto kvótu.