Zlínská inscenace Testosteron se v Pardubicích utká o titul nejlepší komedie

Foto: Městské divadlo Zlín
ZLÍN - Do soutěžní sekce 20. ročníku Grand festivalu smíchu Pardubice se letos probojovala i ostrá komedie Městského divadla Zlín Testosteron v režii uměleckého šéfa MDZ Patrika Lančariče. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí divadla Veronika Jurčová.

„Myslím, že porotu přesvědčily především plnokrevné výkony našich skvělých herců, kterými si v této komedii pravidelně podmaňuji i naše diváky,“ uvedl Lančarič.

Grand festival smíchu se koná ve dnech 20. – 27. ledna a nabídne opět to nejlepší, co se v předešlé sezoně v komediální oblasti na jevištích českých divadel urodilo. V hlavní soutěžní sekci prestižní akce se poměří sedm inscenací vybraných odbornou porotou. Zlínští herci budou na přehlídce účinkovat předposlední den.

Testosteron polského autora Andrzeje Saramonowicze v režii uměleckého šéfa zlínského divadla Patrika Lančariče otevíral v září 2018 novou zlínskou divadelní sezonu. Hra je příležitostí pro sedm herců – sedm typově i věkově rozdílných mužů s různou hladinou testosteronu (Pavel Vacek, Zdeněk Julina, Marek Příkazký, Matěj Štrunc, Radovan Král, Josef Koller a Jan Leflík). Vzhledem k ostřejšímu slovníku některých postav je pro diváky doporučena minimální věková hranice 15 let.

Komedie Městského divadla Zlín se v soutěžním výběru na Grand festivalu smíchu objevují pravidelně, například v loňském roce získala komedie Upokojenkyně cenu studentské poroty. V minulosti měly v Pardubicích úspěch například i komedie Dokonalá svatba nebo Ruské loto.

Doma ve Zlíně budou herci Testosteron hrát 18. února v 19.00 hodin.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x