Zlínská porodnice dostala dárky díky podpoře z onkologie

Foto: Nemocnice Zlínského kraje
ZLÍN - Díky spolupráci zlínského Komplexního onkologického centra a paní Dany Baďurové z Uherského Brodu dostalo Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně zásobu háčkovaných chobotniček a čepiček pro nejmenší děti. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí krajských nemocnic Egon Havrlant.

Jde o dárky, které budou usnadňovat vstup do života zejména předčasně narozeným dětem, o které pečují zdravotníci v Perinatologickém centru.

Háčkované chobotničky jsou vyzkoušenou pomůckou. Už několik let praxe potvrzuje výsledky výzkumu z Dánska, podle kterého chobotničky svými chapadélky připomínají nedonošeným dětem pupeční šňůru jejich maminky a pokud je mají v ruce, netahají za zavedenou sondu či hadičky. K předání nejnovější várky háčkovaných výrobků Novorozeneckému oddělení přispěl dar od kolektivu Komplexního onkologického centra zlínské nemocnice. „Vybrali jsme mezi sebou částku patnáct set korun a domluvili se s paní Baďurovou, která háčkuje krásné chobotničky, na jejich vytvoření. Nakonec uháčkovala nejen chobotničky, ale i čepičky pro miminka. Jsme všichni rádi, že se tento nápad podařilo zrealizovat,“ prohlásila Věra Homolová z Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Dana Baďurová háčkuje chobotničky a další věci pro předčasně narozené děti už několik let. „Mám z toho dobrý pocit, proto mě tato práce baví. Jsem ráda, že chobotničky miminkům pomáhají, že mají svůj praktický význam. A hodit se jistě budou i čepičky. Poděkování však patří také lidem, kteří se složili na potřebný materiál,“ zdůrazňuje a zároveň připomíná, že pro zlínskou nemocnici háčkovala chobotničky už třikrát. Kromě pracovníků zlínského onkologického centra se v minulosti na materiál složili například i zaměstnanci správního odboru uherskobrodské radnice.

Novorozenecké oddělení zlínské nemocnice dostalo chobotničky i na konci loňského roku. Tehdy šlo o dárek od Dámského klubu z Kostelan nad Moravou, jehož členky jich uháčkovaly celkem šestnáct.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x