Zlínská radnice poskytuje potravinovou pomoc osamělým rodičům

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Zlin)
ZLÍN - Město Zlín nabízí a poskytuje pomoc rodičům samoživitelům, kteří se kvůli nynějšímu nouzovému stavu dostali do existenčních potíží. Osamělí rodiče nezletilých dětí, kteří po zaplacení nákladů na bydlení nemají dostatek financí na zajištění základních potravin a zároveň nemají možnost finanční pomoci od druhého rodiče či jiných příbuzných, obdrží od města jako pomoc dovážku hotového jídla domů, serveru Zlin.cz to řekl Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice.

„Krizový štáb města průběžně vyhodnocuje jednotlivé potřeby občanů, se kterými se obracejí na město. Pokud je nám doručováno více relevantních žádostí na stejné téma, hledáme jejich systémové řešení. To je i případ této potravinové pomoci rodičů v nouzi,“ vysvětlil primátor Jiří Korec.

Pomoc je ve formě dovážky jednoho hotového jídla na osobu v domácnosti. Služba je k dispozici ve všední dny. Pomoc je nenároková a není určena rodičům samoživitelům s nezletilými dětmi, kteří jsou příjemci dávek hmotné nouze Úřadu práce ČR.V případě potřeby lze kontaktovat Odbor sociálních věcí MMZ na tel.: 778 400 190.

Ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže pomáhá město i osamělým zlínským seniorům v nouzi ve věku nad 70 let. Těm na základě jejich požadavku distribuuje krizový potravinový a hygienický balíček do místa bydliště. Zájemci o potravinový a hygienický balíček mohou kontaktovat Odbor sociálních věcí MMZ v pracovní dny od 8.00 hodin do 16.00 hodin na tel. číslech: 778 400 186, 778 400 187.

Město postupně distribuuje dostupné ochranné pomůcky pracovníkům důležitým pro zajištění chodu města a služeb, jako jsou řidiči MHD, strážníci městské policie, pracovníci sociálních a zdravotních služeb, jednotky dobrovolných hasičů, prodavači a další.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x