Zlínská univerzita věnovala organizacím dezinfekční gely vlastní výroby

Foto: UTB
ZLÍN – Dezinfekční gely, kterých je v souvislosti s koronavirem na trhu akutní nedostatek, věnovala Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně několika organizacím. Rektor univerzity Vladimír Sedlařík předal dezinfekci do rukou zástupců zlínského Domova pro seniory Burešov, Českému červenému kříži i Krajské hygienické stanici ve Zlíně, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí univerzity Petra Svěráková.

„Darovali jsme dezinfekční gely, které si univerzita sama vyrábí a které jsou zdravotně certifikované. Chceme takto alespoň trochu pomoci a snížit riziko pro tu nejohroženější skupinu obyvatel,“ uvedl rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Vladimír Sedlařík. Univerzita věnovala celkem 60 dezinfekčních gelů. Jedna lahvička má 0,5 litru, jednalo se tedy celkově o cca 30 litrů gelu.

Organizace tuto pomoc přijaly s velkým povděkem. „Jsme za tento dar nesmírně vděční, mile nás to překvapilo, jsme moc rádi za každou takovou pomoc. Nedávno jsme totiž dezinfekci na ruce objednávali, ale dostali jsme pouze polovinu námi požadovaného množství,“ popsal současnou situaci ředitel Domova pro seniory Burešov Vlastimil Zaydlar.

Rektor zlínské univerzity předal gely taky Krajské hygienické stanici, Městskému úřadu Otrokovice, který gely předá základním školám, i oblastnímu spolku Českého červeného kříže.

„Když jsme začali shánět dezinfekční prostředky, tak už prakticky nebyly. Jsme tedy za tento dar moc rádi. Gely potřebujeme hlavně pro sestřičky, které chodí do domácností, a taky pro potřeby našeho azylového domu,“ sdělila Michaela Stýblová, ředitelka Oblastního spolku Českého červeného kříže ve Zlíně.

Výrobu dezinfekčního gelu má zlínská univerzita od roku 2014 řádně zaregistrovanou na ministerstvu zdravotnictví a vyvinula k němu i vlastní know-how. V tzv. čistých prostorách Centra transferu technologií lze denně vyrobit až 500 litrů této dezinfekce.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x