Zlínské divadlo chystá premiéru černé komedie Gloria

Foto: Marek Malůšek
ZLÍN - Městské divadlo Zlín uvede v sobotu 25. ledna v 19.00 hodin premiéru černé komedie Glorie. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí divadla Veronika Jurčová.

Glorie je podle mluvčí divadla nejtajemnější titul této sezony v Městském divadle Zlín. Současná hra držitele několika prestižních ocenění Brandena Jacobs-Jenkinse byla v roce 2016 nominována na Pulitzerovu cenu. Vypráví příběh z novinářského prostředí a žánrově se pohybuje na pomezí černé komedie, thrilleru a společenské satiry. Českou premiéru bude mít ve Velkém sále 25. ledna v 19.00.

„Glorie mě zasáhla odzbrojujícím inteligentním humorem, brilantními dialogy, skvěle vybudovaným příběhem s mimořádně autentickými postavami, svým silným potenciálem generační výpovědi, a především pak tématem. Současná společnost staví úspěch na nejvyšší příčky hodnotového žebříčku a Glorie ukazuje, jak ambice a honba za slávou ohýbají a testují lidské charaktery,“ přiblížil umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič, který je zároveň režisérem. „Hra je o elementární úctě k lidskému životu. A navíc velmi dobře zapadá do skládačky ostatních inscenací sezóny, kdy se pídíme po různých podobách svobody,“ doplnil.

Své herecké umění v jednotlivých rolích představí Marta Bačíková, Marie Vančurová, Kateřina Liďáková, Marek Příkazký, Pavel Vacek a Matěj Štrunc. Z plakátů inscenace Glorie se na kolemjdoucí trochu trucovitě dívá Lucie Rybnikářová, stylizovaná do podoby americké zpěvačky Amy Winehouse. V inscenaci ji diváci poznají jako fiktivní popovou hvězdu Sarah. Lucie Rybnikářová bude zpívat písně, které vzniky právě pro toto představení. Texty napsal Patrik Lančarič a hudbu složil Richard Dvořák, se kterým spolupracoval například už při inscenaci Já, Baťa.

Na premiéru zbývají poslední volné vstupenky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x