Zlínský kraj je připraven na vyšší přísun vakcín

Foto: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ - Do Zlínského kraje bylo od začátku očkování doručeno celkem 44 940 vakcín. Ke dni 3. 3. bylo vyočkováno 35 491 dávek, z toho 1. dávku dostalo 23 765 lidí, 2. dávku 11 726 lidí, serveru Zlin.cz to uvedla Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Mezi naočkovanými jsou zdravotníci, klienti a zaměstnanci pobytových sociálních služeb, senioři nad 80 let, ke kterým tento týden přibyli i senioři mezi 70 a 79 lety, pedagogičtí pracovníci a ostatní pracovníci ve školství. Očkování přispělo ke zlepšení situace v sociálních službách.

Zlínský kraj očekává od dubna několikanásobný nárůst dodávek vakcín a připravuje se na rozšíření sítě očkovacích míst. „Jdeme s vakcínou za lidmi. Očkovat se bude i nadále v nemocnicích, u praktických lékařů a dalších 13 očkovacích míst zřídíme ve všech obcích s rozšířenou působností. Připravujeme se na to, že chceme očkovat 7 až 9 tisíc lidí denně od dubna, kdy je avizovaný nárůst počtu dodaných vakcín,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Ve druhé polovině listopadu bylo mezi klienty a zaměstnanci v pobytových sociálních službách 390 osob s onemocněním covid-19. „Aktuálně je nakažených jen 15 klientů a 39 pracovníků v sociálních službách, a to jsou nejnižší čísla v celé republice. Nákaza se v těchto zařízeních nešíří i díky očkování. Ve všech zařízeních pobytových sociálních služeb jsou naočkováni všichni zájemci z řad klientů i zaměstnanců a už probíhá druhé kolo očkování,“ informovala statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová.

Ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje je hospitalizováno celkem 245 pacientů s koronavirem, přičemž 50 z nich je na lůžkách intenzivní péče. Ve srovnání se situací před týdnem se počet covid pozitivních pacientů na standardních lůžkách s kyslíkem zvýšil o 28, na intenzivních lůžkách vzrostl počet pacientů s koronavirem o 15. „Musíme se připravit na to, že se epidemická situace ve Zlínském kraji může rychle zhoršit. Aby nemocnice nezkolabovaly, musíme pomoci všichni, je to zodpovědnost každého člověka. Všichni musíme zatnout zuby a ještě několik týdnů vydržet, jinak tu situaci budeme velmi těžko zvládat,“ řekla náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x