Zlínský kraj připravuje další očkovací místa

Covid je stále při síle. Foto: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj připravuje další očkovací místa, ve kterých se zájemci budou moci očkovat proti covid-19. Serveru Zlin.cz to sdělila Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu.

Zlínský kraj k 17. březnu obdržel celkem 65 470 vakcín proti covid-19, z nichž ke stejnému datu vyočkoval 54 525 dávek, a připravuje se na avizovaný nárůst počtu dodaných vakcín. Nová očkovací místa vzniknou ve všech 13 obcích s rozšířenou působností a pomohou urychlit průběh očkování.

„Od středy je v provozu nové očkovací místo v Luhačovicích a v různých fázích příprav jsou i další očkovací místa tak, abychom mohli rovnoměrně pokrýt očkování napříč celým krajem. Připravujeme také velkokapacitní očkovací místo, které bude ve zlínské PSG aréně. Přibližně od května tak budeme schopni očkovat až šes tisíc osob denně. Stále platí, že přednost v očkování mají mít starší osoby, které nejvíce zatěžují nemocnice. V těch je hospitalizováno téměř 50 procent osob nad 70 let,“ informoval hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Očkování snížilo počty nakažených zdravotníků s onemocněním covid-19 a výrazně zpomalilo šíření nákazy v pobytových sociálních službách. „V zařízeních sociálních služeb se stále každých pět dnů testuje a nákazu se tak daří odhalit v krátké době. Přesto jsme oproti minulému týdnu zaznamenali mírný nárůst nakažených. Aktuálně se covid-19 vyskytl ve 40 zařízeních pobytových sociálních služeb u 23 klientů a 46 zaměstnanců,“ sdělila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, zodpovědná za sociální oblast.

Riziková je v těchto dnech zátěž nemocniční péče. Kritická situace je především v intenzivní péči. Ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje je aktuálně hospitalizováno celkem 283 pacientů s koronavirem, přičemž 56 z nich je na lůžkách intenzivní péče. „Krajské nemocnice jsou na hranici svých možností. Zlepšení situace máme ve svých rukou. Věřím, že když k sobě budeme ohleduplní, budeme dodržovat ochranná opatření, situaci zvládneme. Vyzývám všechny občany Zlínského kraje, aby se semkli a vydrželi i nadále v dodržování opatření a respektovali rovněž práci policistů, kteří mají povinnost na dodržování nařízených opatření dohlížet,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

--> --> --> --> -->