Zlínský kraj proplatí přes 66 tisíc za škody způsobené chráněnými živočichy

Foto: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ – Přes 66 tisíc korun vyplatí Zlínský kraj za škody, které způsobili chránění živočichové. Mají je na svědomí vlk obecný a bobr evropský, řekla serveru Zlin.cz Adéla Čuříková z tiskového oddělení krajského úřadu. Podle ní postupně částky narůstají.

Proplacení škod schválili radní kraje. „Na podzim vlk obecný potrhal chovatelům ve Zlínském kraji čtyři ovce. Proplatíme jim dohromady 64 tisíc korun. Další škody vyčíslené na 2 460 korun, a to na ovocných stromech, napáchali bobři evropští,“ sdělila náměstkyně hejtmana Hana Ančincová, která je zodpovědná za oblast životního prostředí, zemědělství a venkova.

Náhrady škod způsobených vybranými zvláště chráněnými živočichy proplácí na základě ustanovení zákona č. 115/200 Sb. Krajský úřad Zlínského kraje. Zdrojem financí je státní rozpočet. V roce 2018 Zlínský kraj na základě tohoto zákona proplatil celkem 649 990 korun. V roce 2019 již dosáhla celková proplacená částka výše 2,4 milionu korun. „V letošním roce byly doposud proplaceny škody ve výši 3,1 milionu korun,“ doplnila Ančincová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x