Zloděj ukradl výherní losy, chtěl s nimi splatit dluh

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Až tříleté vězení hrozí devětadvacetiletému zloději, který v Rožnově pod Radhoštěm ukradl prodavačce v trafice losy za 16 tisíc korun. Po jejich setření s nimi chtěl zaplatit dluh svému známému, řekla serveru Zlin.cz policejní mluvčí Lenka Javorková.

Muž dlužil známému 500 korun. „Jednoho únorového dne přijel na kole k trafice, že si koupí los za 20 korun. Když prodavačka vytáhla složku s losy na pult, ukradl ji i s losy za 16 tisíc korun,“ uvedla Javorková.

Podle ní muž odjel na místo, kde losy setřel. „S těmi výherními asi za 500 korun jel ke svému známému splatit dluh. Ten si výherní losy převzal, ale peněz se za ně nedočkal, protože losy stihla prodavačka ihned po krádeži zablokovat,“ řekla Javorková.

Policisté zloděje vypátrali během několika dnů a sdělili mu podezření z krádeže. „Zjistili, že má na svědomí i vloupání do prodejny v Rožnově, kde odcizil 800 korun v hotovosti. Při násilném vniknutí do prodejny způsobil škodu za dva tisíce korun,“ řekla Javorková.

Podle ní má muž z Rožnova v rejstříku trestů osm záznamů. „Poprvé byl trestaný za majetkovou trestnou činnost ve svých šestnácti letech. Naposledy se z vězení vrátil v červenci roku 2018,“ uzavřela Javorková.