Zloděj v chatě ukradl všechno, na co přišel. Nepohrdl ani cigaretami a slivovicí

Ilustrační foto
UHERSKOHRADIŠŤSKO – Kámen na kameni nezůstal po řádění nezvaného hosta, který svou návštěvou „poctil“ jednu ze zahradních chatek v lokalitě mezi Starým Městem a Velehradem na Uherskohradišťsku. Majiteli způsobil nemalou škodu.

K události došlo z pátka na sobotu 1. října. Zloděj vlezl do chatky a po jejím prohledání si odnesl  křovinořez, motorovou pilu, zahradnické nůžky, ale také několik krabiček cigaret včetně pěti litrů slivovice. Celkovou škodu policisté vyčíslili na jednadvacet tisíc korun.

Po neznámém pachateli nyní pátrají uherskohradišťští policisté. Ti také vyzývají všímavé občany, kteří disponují informacemi k této události, aby je neprodleně sdělili na nejbližší policejní oddělení,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Podle policie si pachatelé rádi vybírají ke krádežím takové objekty, které jsou odlehlé nebo ke kterým lze dojet autem. „Majitelé by tak měli zvolit pro své příbytky vhodné zabezpečení a pozornost upřít zejména na vstupní dveře a okna. Není dobré nechávat cenné věci přes zimu v objektu a určitě není na škodu nechat si svůj majetek pojistit nejen proti krádeži, ale i proti požáru,“ pokračovala Šabatová.

Policisté dále chatařům radí, aby rekreační objekty navštěvovali nepravidelně i v zimě. „Všímejte si pohybu neznámých osob či aut v okolí a nebuďte neteční. Dnes navštívil zloděj souseda, zítra se to může stát vám,“ varuje za policii Milena Šabatová.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x