Sledgehokejisté SHK LAPP Zlín o víkendu přivítali SHK Mustangy Pardubice a SOHO Kohouty Olomouc

Přestože je letošní sledgehokejová sezóna v plném proudu, tým SHK LAPP Zlín se svým fanouškům poprvé představil tento víkend, kdy na svém ledě postupně přivítal SHK Mustangy Pardubice a v neděli tým SOHO Kohouty Olomouc.

Zlínští již dopředu věděli, že se v těchto utkáních budou muset obejít bez dlouhodobě zraněného Šafránka. Ani tato situace ale zlínské nijak nezaskočila a do sobotního utkání proti SHK Mustangové Pardubice vstoupili velmi aktivně, a prvních 7 minut zápasu prakticky nepustili soupeře k puku. Zlín si vytvořil několik dobrých šancí, ale dostat puk za záda pardubického brankáře Bočka se jim nepodařilo. Další příležitost ke skórování nabídl Zlínu kapitán hostí Pavel Kubeš, který byl v 11. minutě vyloučen za držení. Zlín však ani v přesilové hře nedokázal branku hostí významně ohrozit. Prakticky až první pořádná šance v poslední vteřině 2. třetiny přinesla první branku domácích, kdy současně se sirénou poslal puk za Bočkova záda Pavel Julina. Do třetí třetiny nastoupili domácí mírně uklidnění jednobrankovým náskokem a opět byli na ledě lepším týmem. Nebezpečí ze strany Pardubic hrozilo jen z brejků, které však domácí obránci dokázali zlikvidovat. Pravděpodobně rozhodující branku vstřelil až 2 minuty před koncem zápasu David Palát. Za 1 minutu a 11 vteřin přidal další branku domácích opět Palát a upravil tak konečné skóre zápasu na 3:0.

SHK LAPP Zlín tedy dokázal zvítězit i ve 3. zápase letošní sezóny a může se tak pyšnit nejen plným bodovým ziskem, ale také sympatickým skóre vstřelených, obdržených branek v poměru 8:0!

V nedělním utkání se tým SHK LAPP Zlín střetnul se svým moravským soupeřem z Olomouce. Zlín do utkání vstoupil ještě lépe než předchozí den proti Pardubicím a téměř celá první třetina se nesla v duchu hry Zlína. Ovšem ani z velké převahy si Zlín nedokázal vytvořit mnoho brankových příležitostí, a pokud ano, zlikvidoval je brankář Hulín. Na začátku 2. třetiny Zlín polevil v důsledné obranné hře a po 1 minutě a 31 vteřinách se po zaváhání domácí obrany dostal do brejku hostující Hering, který ze samostatného nájezdu překonal první střelou domácího brankáře Molka. SHK LAPP Zlín dokázal odpovědět po necelých 7 minutách, kdy z velkého tlaku srovnal Peter Štít. Zlín se však nedokázal vrátit ke své hře z původní třetiny a hosté i nadále hrozili nebezpečnými brejky. 3 minuty a 6 vteřin před koncem 2. třetiny se hostům povedlo Molka překonat podruhé, kdy po naprosto shodné akci Olomouckým vrátil vedení opět Hering. Ve druhé přestávce se odehrála nebývalá situace, kdy domácí tým vznesl protest proti regulérnosti sledgehokejových sání 2 hráčů týmu SOHO Kohouti Olomouc. Rozhodčí tedy provedli kontrolní měření, kterým bylo potvrzeno, že sáně 2 hráčů Olomouce neodpovídají platným předpisům. Rozhodčí sdělil tuto skutečnost oběma trenérům s tím, že s těmito sáněmi není možné dále pokračovat ve hře. Po tomto rozhodnutí hráči SOHO Kohouti Olomouc odmítli v utkání pokračovat a rozhodli se do 3. třetiny utkání nenastoupit. O osudu utkání tedy rozhodne sportovně technická komise (STK) sledge hokeje.