Benátky coby hračka. Liberec jako balvan

25:20, 25:12, 25:14. Aneb napoprvé set jen mírně vyrovnaný s mizerným začátkem a skvělým závěrem, v dalších dvou pak už jen smetánka pro volejbalisty zlínské Fatry, kdy soupeř z Benátek nad Jizerou kladl odpor jako zima jaru na konci března.

Zlínští šli do pátého duelu čtvrtfinálové série play s nadějným vedením 3:1 na zápasy a o jejich výhře nebylo vlastně vůbec pochyb. Hlavně ve druhém a třetím setu si třeba na blocích počínali domácí naprosto suverenně.

Kolektivní výkon, ale taky místy velmi slabá hra soupeře stály za postupem do semifinále, což je bezesporu úspěch už nyní.

Teď čeká jasný favorit na titul – liberecká Dukla. „Soupeř nejtěžší, ale hrát se s ním dá, jako s každým. Předvedla to třeba Ostrava, když jim vyfoukla prvenství v poháru. Chce to absolutní nasazení, týmového ducha a dobrou mysl,“ konstatuje zlínský trenér Macek.

Semifinále začíná příští čtvrtek a pátek v Liberci, dva zlínské duely jsou na pořadu v hale Euronics na Velikonoční pondělí a pak hned v úterý.