Představujeme Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio (Foto: ZLINER)Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio (Foto: ZLINER)
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio (Foto: ZLINER)
Komerční sdělení 22. 8. 2016 | Zdroj: redakce Zlin.cz

Rok 2016 a s ním spojené 105. výročí založení automobilky Alfa Romeo byly zvoleny k tomu, aby světu představila nástupkyni oblíbeného modelu 159 a především novinku ve vozech střední třídy. Tato nová italská kráska, po přečtení následujících pár řádků, ve Vás probudí touhu, se s ní co nejdříve osobně setkat.

Automobilka Alfa Romeo zůstala sice věrná nezaměnitelné přední masce ve tvaru čtyřlístku, ovšem modelem Giulia zašla ve stylu nebo funkčnosti ještě dál. Charakteristickými rysy Giulie se stala jednoduchost, vyváženost a harmonie.

Hnací síla

Vybrat si je rozhodně z čeho, ovšem nadšenec Alfy Romeo a rychlosti zvolí jistě variantu Quadrifoglio neboli Quadrifoglio Verde. Její srdce představuje zážehový přeplňovaný motor 2.9 V6 bi-turbo, který má rozevření řad válců v úhlu 90°. Motor tedy nabízí výkon 510 k a točivý moment 600 Nm v rozmezí 2500 až 5000 ot. /min. Na vývoji tohoto motoru automobilka úzce spolupracovala s Ferrari. Vyroben je kompletně z hliníku a mimořádné síly je i pozoruhodně lehký.

Dynamika

Svoji krásku automobilka vybavila novým patentovaným uspořádáním zavěšení kol Alfa™ Link, které je tvořeno dvojitými příčnými rameny vpředu a čtyř a půl prvkovým zavěšením vzadu. Přední zavěšení umožňuje předním kolům dokonalou kolmou pozici vůči povrchu vozovky i v rychle projížděných zatáčkách, přispívá k přesnějšímu řízení a potlačuje nedotáčivost.

Nová Giulia Quadrifoglio je jediným sedanem na světě s aktivním předním spoilerem. Otevírání karbonové klapky pod předním nárazníkem je v rychlostech nad 100 km/h řízeno mozkem vozu Alfa™ CDC, což poskytne spoileru větší přítlak pro vyšší výkon i stabilitu, především v rychle projížděných zatáčkách. Čím vyšší rychlost, tím větší síla působí na vozidlo, která Giulii poskytuje větší stabilitu a ovladatelnost.

Pro větší zážitek z jízdy si můžete navolit jízdní dynamiku díky ALFA™ DNA PRO podle toho, jaký den si s Giulií přejete prožít, volit můžete sportovní jízdu na okruhu nebo na silnici, dokonalou rovnováhu během běžného ježdění anebo můžete deaktivovat válce pro maximální úsporu energie a dynamickou účinnost.

Lehkost

Pro výrobu karoserie byla zvolena vysokopevnostní ocel, blatníky a dveře jsou vyrobeny z hliníku a kapota a střecha z uhlíkového kompozitu, který je třikrát silnější a sedmkrát lehčí než běžná ocel. Z karbonu byl použitý i pro aerodynamické prvky a také hnací hřídel. Celohliníkové zavěšení kol přispívá k maximálnímu vyvážení vozu.

Novou Alfu Romeo Giulia Vám rádi předvedou a Vaše otázky zodpoví ve společnosti

ZLINER s.r.o.

telefon: 577 692 512
mobil: 734 449 312
mail: prodejcefiat@zliner.cz
web: www.alfaromeozlin.cz
web: www.zlinerauto.cz

Čtyřlístek pro štěstí

Čtyřlístek v současnosti představuje pro Alfu Romeo její vítězství a rekordy jejích jezdců v mnoha závodech. Poprvé se tento symbol objevil na voze Uga Sivocciho v roce 1923, kdy zvítězil na slavné Targa Florio. Tím dnem se čtyřlístek neboli Quadrifoglio stal neodmyslitelnou součástí mnoha legendárních vozů a vítězství, a proto se stal i součástí označení nové Giulie Quadrifoglio Verde.

Giulia a  její sourozenci 4C a Giulietta Vás budou čekat ve dnech Barum Rally Zlín 26. – 28. 8. 2016 na prostranství vedle Tržnice naproti Kongresového centra ve Zlíně anebo kdykoliv u autorizovaného prodejce Alfa Romeo ZLINER s.r.o. se sídlem ve Zlíně – Loukách.

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam