Nákupní šílenství? Spíše horor na druhou

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 22. 12. 2016 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Aby mohly být Vánoce (zdánlivě) šťastné a veselé, musíme si prý přetrpět několik přímo hororových nákupních předvánočních dnů. V těchto hodinách, zhruba  48 hodin předtím, než se naplno rozvinou Štědrý den a jeho večer, jsou na absolutním vrcholu.

Zaparkovat ve čtvrtek 22. prosince u některého z nákupních center ve Zlíně v jeho středu, v Malenovicích, anebo třeba na Vršavě, už to byl značný oříšek. Výmluvný je třeba boj o parkovací místa.

Například na Čepkově, kde se jindy smí bezplatně stát jen dvě hodiny, otevřeli k nákupům závory dokořán. A nakupující toho samozřejmě využili.

"Byli jsme tu přesně čtyři hodiny," dívá se na hodinky muž středního věku. Kufr auta se plní dvěma basami piva, igelitová taška obsahuje dva kapry už po smrti, tři další tašky mají mimo jiné obsazeno textilem. A spoustou potravin. České Vánoce roku 2016. K tomu bohužel i dohled uniformovaných policistů, tu bez tu se samopaly.

Stejný pohled i jinde. Nákupní šílenství vrcholí. "Já tomu říkám horor a to na druhou," povídá paní u vánočního stromečku.

Je to opravdu zdraví škodlivé?

"Jak se to vezme, pevné nervy to chce určitě. Jestli šílenství, tak to asi ne, rozhodně tedy ne z našeho medicínského pohledu. To vypadá i v nákupním provedení ještě hodně jinak, stačí se mrknout v televizi na americké černé pátky a totální slevy," směje se zlínský psychiatr Jiří Boháč.

Horor to možná je taky, ale to spíše až po Novém roce, až zjistíme, kolik peněz jsme do dárků investovali a jak nenutné byly.

To je ovšem věcí každého z nás...

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam