Na Kroměřížsku řádí v souvislosti s kontrolami kotlů podvodníci

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 11. 1. 2017 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Kroměřížská radnice vydala důrazné varování před podvodníky, kteří se snaží vloudit do domácností za účelem kontroly kotlů. Nepoctivci se vydávají za pracovníky odboru životního prostředí nebo za pracovníky firmy, pověřené odborem k provádění kontrol kotlů a kamen v souvislosti s novelou zákona o ovzduší, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města  Jaroslava Sílešová.

Podvodníci se snaží domluvit termín na provedení kontroly a zajistit si tak vstup do domu. Radnice ale před nimi varuje.

"Žádná plošná kontrola kotlů nebo toho, zda majitelé kotle mají jeho revizi, nebude prováděna. Kontrola je možná pouze v případě podezření na spalování nepovoleného paliva, a to pouze po předchozím písemném upozornění na možné porušování zákona o ovzduší, poučení o povinnostech a výzvě k nápravě. Teprve když ani po této výzvě nedojde ke zlepšení, je možné provést kontrolu v domě. Kontrolující pracovníci se budou prokazovat služebním průkazem městského úřadu a mohou vstupovat pouze ke kotli nebo do skladu paliva, do jiných částí domu nemají přístup", vysvětlila Božena Ševčíková, vedoucí odboru životního prostředí kroměřížské radnice.

Pokud se někdo z občanů setká s touto telefonickou výzvou, neměl by na ni vůbec nereagovat. "V případě nejistoty si lidé mohou možnost kontroly telefonicky ověřit přímo na odboru životního prostředí na telefonním čísle 573 321 326 nebo 573 321 324," dodala Sílešová.

 

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam