Představujeme Volkswagen GOLF - omlazená 7. generace

Komerční sdělení 16. 5. 2017 | Zdroj: redakce

Žádný jiný evropský model se neprodává ve větších počtech – jen do konce roku 2015 se na celém světě prodalo 32 590 025 vozů Golf. První Golf spatřil světlo světa v květnu 1974. Takže už 42 let se na světě každých 40 sekund rozhoduje o prodeji jednoho z nich. Každý den se jich čistě matematicky vyrobí a prodá více než dva tisíce. Navržen byl původně jako rodinný automobil, ale díky sportovním verzím, kabrioletům, terénním a užitkovým provedením se stal oblíbeným i mezi mladými řidiči a drobnými podnikateli. Oficiálně patří do kategorie aut nižší střední třídy a té také dal jméno – Golf-Klasse.

Jednou z nejdůležitějších novinek u Golfu je odhalení nového benzinového motoru 1.5 TSI evo. Čtyřválec s výkonem 110 kW a točivým momentem 250 Nm dostupným už v 1 500 otáčkách byl vyvinut nově a bude mít přímé vstřikování common-rail, vypínání poloviny válců při nízkém zatížení a turbodmychadlo s elektricky ovládanou variabilní geometrií lopatek. I tohle TSI bude mít modrou šetřivou verzi BlueMotion. Počet kilowattů se sníží na 96 a točivý moment na hodnotu 200 Nm, nicméně ušetří až jeden litr na stovce kilometrů oproti silnější verzi. A to i díky funkci plachtění, při které se motor vypne, jakmile řidič sundá nohu z plynového pedálu. Baterie se postará o dostatečný přísun energie pro posilovače řízení a brzd. Více síly Volkswagen naopak nadělil sportovnímu provedení GTI. Základní nabídne 169 kW, verze Performance pak 180 kW. I po faceliftu se hned na jaře počítá s kombíkem Golf Variant, vrcholnou dieselovou variantou Golf GTD a Golf GTD Variant, hybridním modelem Golf GTE, hot-hatchem GTI a elektromobilem e-Golf, u kterého bude navýšen dojezd na jedno nabití až na 300 kilometrů. Šestistupňová dvouspojková automatická převodovka DSG bude nahrazena novou sedmistupňovou.

Uvnitř sedmé řady proběhla menší revoluce. Pryč jsou fyzická tlačítka, na řadu přicházejí gesta. Rozložení palubky zůstane stejné, novou dominantou jsou však větší obrazovky multimediálních systémů – základní Composition Media má 6,5 palce, příplatková Discover Media 8 palců a vrcholná verze Discover Pro 9,2 palce. Ta nabídne vedle hlasového asistenta právě ovládání gesty. Například při listování telefonním seznamem nebude nutné sahat na displej, postačí před ním mávnout rukou. Zážitky z komunikace s autem posílí i příplatkový digitální přístrojový štít s úhlopříčkou 12,3 palce, který nahradí analogové budíky.

Volkswagen současně podporuje tři rozhraní pro připojení chytrých mobilních telefonů, které nabízejí mnoho možností - MirrorLink™, Android Auto™ od společnosti Google a Apple CarPlay™. Vezměte prosím také na vědomí, že některé aplikace nejsou kompatibilní s žádnou z uvedených tří technologií. Další informace o rozhraní Car-Net App-Connect Vám rádi poskytneme osobně.

Brzda, plyn, brzda, plyn? Už ne. Modernizovaný Golf se pyšní asistentem pro jízdu v kolonách. Následuje vozidlo jedoucí vpředu a automaticky přitom v rámci daných možností a do rychlosti 60 km/h ovládá pedály plynu a brzdy, řidič však nadále bude muset mít ruce na volantu. Využívá osvědčené funkce, jako je například automatická regulace odstupu ACC nebo asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu Lane Assist, a umožňuje tak komfortní popojíždění ve váznoucí dopravě. A vylepšená je i funkce automatického brzdění Front Assist, která rozpozná i chodce.

Volkswagen Golf Vám rádi předvedeme a Vaše otázky zodpovíme ve společnosti

EURO CAR Zlín s.r.o.

Ing. Aleš Pelčák
vedoucí prodeje osobních vozů


tel.: 577 057 111
mail: ales.pelcak@eurocarzlin.cz
web: www.eurocarzlin.cz

Záchrana při náhlém kolapsu - Systém Emergency Assist se automaticky zapne v případě, že systém neregistruje žádnou aktivitu řidiče a ani po jeho varování se nedostaví žádná reakce. Auto se následně snaží prostřednictvím brzdného rázu, varovných tónů, varovného blikání a cyklického natáčení volantu v rámci jízdního pruhu přimět řidiče k reakci a současně tím varuje spolujezdce i ostatní auta kolem. Jestliže se ani po všech těchto pokusech nedostaví adekvátní odezva řidiče, systém kontrolovaným způsobem Golf zastaví.

 

Fotogalerie

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam